Android 12 Beta, Yeni Kamera Özellikleriyle Geliyor

blank
Android 12 Beta, Yeni Kamera Özellikleriyle Geliyor

İçerik: Android 12 Beta, Yeni Kamera Özellikleriyle Geliyor

Android 12 Beta, Yeni Kamera Özellikleriyle Geliyor:

Google, uygun lansmanı için hazır olmaya yaklaştıkça, yaklaşmakta olan platformunun genel önizlemesine daha fazla özellik eklemeye hazır. Şirket, bugün Android 12’nin üçüncü beta sürümünü çıkaracağını duyurdu ve kaydırma ekran görüntüleri, gelişmiş otomatik döndürme ve daha fazlası gibi özellikler getiriyor. Geliştiriciler için Google, bunun “Platform Kararlılığı kilometre taşından önceki son beta sürümü” olduğunu ve bunun da bir sonraki platform için uygulamalarını test etmeye başlayabilecekleri anlamına geldiğini söyledi. Beta 3 ayrıca son Android 12 API’lerini ve resmi SDK’yı da içerecek.

Bunlar, ortalama bir kullanıcı için açıkça etkili görünmeyebilir. Google’ın “çoğu uygulama için kullanıma hazır” çalışacağını söylediği kayan ekran görüntüleri, hemen daha kullanışlı hissettirecek. Beta 3 ile, ekranınızın bir resmini çektiğinizde, yeni bir “Daha fazlasını yakala” düğmesi göreceksiniz. Buna dokunun ve mevcut tüm içeriği elde etmek için ekran görüntünüzün sınırlarını genişletin ve ardından kırpmayı ayarlayabilirsiniz. Google, “kaydırılan ekran görüntülerini yinelemeye devam ettiğini” ve “daha geniş bir içerik çeşitliliğine (web içeriği gibi) destek sağlamaya çalıştığını” söyledi, bu nedenle bu sürümün Android 12 resmi olarak piyasaya sürüldüğünde göreceğiniz sürüm olmaması mümkün.

blank

Beta 3 ayrıca, yüzünüzü algılamak ve cihazı ne zaman çevirdiğinizi söylemek için telefonunuzun ön kamerasını kullanacak olan gelişmiş otomatik döndürme özelliğini de getiriyor. Telefonunuzun yönünü algılamak için yalnızca ivmeölçerlere/jiroskoplara güvenmenin aksine, bu, otomatik döndürmeyi daha duyarlı hale getirebilir. Google, “Örneğin, cihazlarını bir kanepede veya yatakta uzanırken kullanan kişiler için özellikle yararlıdır” dedi. Telefonunuzu nasıl tuttuğunuzu görmek için kameranızın kullanılması fikrinden hoşlanmıyorsanız, şirketin bu özelliğin Özel Bilgi İşlem Çekirdeğinde bulunduğunu ve “görüntülerin asla saklanmadığını veya gönderilmediğini” söylediğini bilmek yardımcı olabilir. cihazı kapatın.” Gelişmiş otomatik döndürme, Pixel 4 ve daha yeni Pixel cihazlarda sunulacak.

Daha eski veya Pixel olmayan bir telefon kullanıyorsanız, bazı iyileştirmeler de göreceksiniz. Google, “animasyonu ve yeniden çizimi optimize ettiğini ve temel otomatik döndürme özelliğinin gecikmesini yüzde 25 oranında azaltan ML güdümlü bir hareket algılama algoritması eklediğini” söyledi.

blank

Beta 3’teki bir diğer yeni özellik, Google’ın AppSearch adlı cihaz içi arama motoru için platform desteğidir. Geliştiricilerin uygulamalarında daha iyi arama araçları sunmalarına olanak tanır ve ayrıca onlara “Android 12’deki (ve sonraki sürümlerdeki) tüm sistem için tutulan” merkezi bir dizine katılma seçeneği sunar. Merkezi dizine kaydolanlar, Google’ın uygulamalarından gelen verileri genel sistem aramalarında göstermesine olanak tanır. Geliştiriciler ayrıca “diğer uygulamalarla güvenli bir şekilde veri paylaşmayı” seçebilir, bu da onların kendi uygulamalarınızın yanı sıra uygulamanızın verilerini de aramasına olanak tanır. Bu, bir gün, etkinleştirmeye karar verirlerse, örneğin Tinder ve Spotify gibi uygulamaların Facebook, Twitter veya Instagram uygulamalarınızda veri arayabileceği anlamına gelir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Android 12 Beta, Yeni Kamera Özellikleriyle Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı: Samsung, en yeni ASUS dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör