Android 12, İndirirken Oyun Oynamanıza İzin Verecek

blank
Android 12, İndirirken Oyun Oynamanıza İzin Verecek

İçerik: Android 12, İndirirken Oyun Oynamanıza İzin Verecek

Android 12, İndirirken Oyun Oynamanıza İzin Verecek:

Daha yüksek internet ve mobil veri hızları, oyun ve eğlence indirmeleri için bekleme sürelerini kısaltıyor. İki sanat formu, insanların karantinada kalmasına yardımcı oldu, bu nedenle teknoloji ve medya bekçilerinin hayat yavaş yavaş normale dönerken bu ivmeyi korumaları mantıklı. Netflix, abonelerin kısmen indirilmiş şovları ve filmleri izlemesine izin vererek bunu yaptı. Şimdi, Google aynısını mobil oyunlar için yapıyor. Android’in en son sürümü, bir oyunu indirmeyi tamamlamadan çok önce başlatmanıza izin verecektir.

Google’a göre, sonunda Play Store oyunlarını saniyeler içinde oynamaya başlayabileceksiniz. Daha spesifik olarak, oyunların eskisinden en az iki kat daha hızlı açılmaya hazır olacağını söylüyor. Bir örnek, 127 MB’lık bir oyunun yalnızca yüzde 20 indirilmeyle oynamaya uygun olduğunu gösteriyor. Geliştiriciler şimdilik bu özellik için bir beta sürümüne kaydolabilir, ancak Google, bunun sonunda Play Store oyunları için varsayılan sistem olacağını söylüyor.

Teknoloji devi, geçmişte dijital oyun oynamanın önündeki bazı engelleri yıkmaya çalıştı. Özellikle, tam yükleme işleminden önce yüklenen Hızlı Oyunlar’ı 2018’de başlattı. Apple Arcade rakibi Play Pass ise abonelerin aylık bir ücret karşılığında bir uygulama kitaplığını denemelerine izin veriyor. Ardından, Google’ın oyun indirmelerini ortadan kaldıran gelecek vaat eden (ancak sorunlu) bulut oyun hizmeti Stadia var.

Daha genel olarak, indirdikçe oynat özelliği uygun bir zamanda gelir. Konsolları ve PC kardeşleri gibi, mobil oyunların boyutu artıyor. Bir trend oyuncuları, iOS ve Android’de Genshin Impact ve Roblox gibi açık dünya ve metaverse oyunlarının piyasaya sürülmesiyle görmüş olabilir. Sensor Tower’dan yapılan araştırma, 2016’dan bu yana ABD’de mobil oyunların ortalama dosya boyutunun yüzde 76 arttığını gösteriyor. Bu nedenle, oyuncuların daha büyük indirmeler karşısında harekete geçmelerine yardımcı olmak, geliştiriciler ve halk için bir kazan-kazan.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Android 12, İndirirken Oyun Oynamanıza İzin Verecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör