Apple, Üretimde Yüzde 20’ye Kadar Artış Olduğunu Söyledi

blank
Apple, Üretimde Yüzde 20'ye Kadar Artış Olduğunu Söyledi

İçerik: Apple, Üretimde Yüzde 20’ye Kadar Artış Olduğunu Söyledi

Apple, Üretimde Yüzde 20’ye Kadar Artış Olduğunu Söyledi:

Konuyla ilgili bilgisi olan kişilere göre Apple, tedarikçilerinden bu yıl 90 milyon yeni nesil iPhone telefonu üretmelerini istedi; bu, 2020 iPhone sevkiyatlarından keskin bir artış.

California merkezli teknoloji devi Cupertino, bir cihazın piyasaya sürülmesinden yıl sonuna kadar ilk çalıştırma için son yıllarda yaklaşık 75 milyon adetlik tutarlı bir seviyeyi korudu. 2021 için yükseltilmiş tahmin, şirketin COVID-19 aşılarının piyasaya sürülmesi ek talebin kilidini açacağından ilk iPhone lansmanını beklediğini gösteriyor. Bir sonraki iPhone gadget’ları, kullanıcıları yükseltmeye iten önemli bir cazibe olan Apple’ın 5G ile ikinci olacak.

blank

Bu yılki güncelleme, geçen yılki iPhone 12’den daha kademeli olacak ve işlemci, kamera ve ekran iyileştirmelerini vurgulayarak, planların halka açık olmadığı için isim vermemesini istedi. Apple, 5,4 inç ve 6,1 inç normal sürümleri ve 6,1 inç ve 6,7 inç Pro modellerini kapsayan mevcut tüm modellerde güncellemeler planlıyor. D16, D17, D63 ve D64 kod adlı telefonların, kısmen tedarik zincirindeki toparlanma sayesinde, geçen yılın Ekim ayındaki tanıtımından önce Eylül ayında duyurulması bekleniyor.

Yeni versiyonlardan en az biri, gösterilen içeriğe göre yenileme hızını değiştirebilen bir LTPO (düşük sıcaklıklı polikristal oksit) ekrana sahip olacak. Apple, bu teknolojiyi birkaç yıldır Apple Watch’ta kullanmakta ve pil ömrünü uzatmak için Her Zaman Açık modu gibi belirli durumlarda ekranın daha yavaş çalışmasına izin vermektedir. Oppo, OnePlus ve Samsung Electronics. amiral gemisi telefonlarında zaten LTPO ekranları var. LTPO ekranlı yeni iPhone cihazları, gelişmiş güç verimliliği ve tepki süresi için IGZO (indiyum galyum çinko oksit) teknolojisini de kullanacak.

Yeni Apple telefonlarının tasarımı büyük ölçüde değişmeden kalacak olsa da şirket, rakiplerine daha iyi uyum sağlamak için öne bakan kameranın boyutunu ve yüz tanıma kilidi sensörünü veya çentiği küçültmeyi planlıyor. Şirket, sonunda iPhone’un gelecekteki bir sürümünde çentiği tamamen kaldırmayı umuyor ve büyük olasılıkla gelecek yıl boyutunu daha da küçültecek.

Bir Apple sözcüsü yorum yapmayı reddetti.

Apple’ın kamera yükseltmeleri, geliştirilmiş optik yakınlaştırma gibi daha gelişmiş video kayıt özelliklerine odaklanacak. Mevcut A14 çipiyle aynı altı çekirdek etrafında inşa edilmiş, yükseltilmiş bir çip üzerinde sistem de dahil edilecek. Şirket, bu yılki cihazlar için bir ekran içi parmak izi tarayıcısını test etti, ancak bu özellik muhtemelen bu nesilde görünmeyecek.

blank

Apple, tedarikçilerinden 90 milyon adede kadar birim üretmelerini isterken, gerçek sayının bu hedeften birkaç milyon birim uzakta olabileceğini söyledi. Stratejiye aşina olan bir başka kişiye göre, Huawei’nin yaptırımlarla dolu akıllı telefon işi, Apple’ın artan sevkiyat siparişlerinde önemli bir faktör.

Bazı insanlar, çeşitli küresel endüstrilerde operasyonları baltalayan devam eden çip kıtlığının yaklaşmakta olan iPhone telefonlarının üretimini etkilemesinin beklenmediğini söyledi. Apple, önemli bir yonga üreticisidir Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.’nun en büyük müşterisi ve büyük siparişleri, yeni iPhone’un lansmanını Asya’daki tedarikçilerin aylar öncesinden planladığı yıllık bir etkinlik haline getiriyor.

TSMC hisseleri, Apple’ın yükseltilmiş üretim planları raporunun ardından yüzde 1.3 kadar yükseldi. Diğer tedarik ortakları arasında, Tayvanlı konektör ve güç paketi üreticisi Cheng Uei Precision Industry yüzde 9’a kadar yükseldi ve lens üreticisi Largan Precision yüzde 2,4’e kadar yükseldi. Japon elektronik bileşen üreticisi Alps Alpine yüzde 3.5 kadar yükseldi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, Üretimde Yüzde 20’ye Kadar Artış Olduğunu Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör