Facebook, İçerik Oluşturuculara 1 Milyar Dolarlık Ödeme Yapacak

blank
Facebook, İçerik Oluşturuculara 1 Milyar Dolarlık Ödeme Yapacak

İçerik: Facebook, İçerik Oluşturuculara 1 Milyar Dolarlık Ödeme Yapacak

Facebook, İçerik Oluşturuculara 1 Milyar Dolarlık Ödeme Yapacak:

CEO Mark Zuckerberg, Facebook’un 2022’nin sonuna kadar platformlarındaki içerik oluşturuculara 1 milyar dolardan fazla dağıtmayı planladığını söyledi. Bir Facebook gönderisinde, “Milyonlarca içerik oluşturucunun geçimini sağlaması için en iyi platformları oluşturmak istiyoruz” diye yazdı. “İçerik oluşturuculara yatırım yapmak bizim için yeni değil, ancak bu çalışmayı zaman içinde genişletmekten heyecan duyuyorum.” Amaç, “yaratıcıları Facebook ve Instagram’da oluşturdukları harika içerikler için ödüllendirmek”.

Şirket, kendi içeriklerini paylaşmaya yeni başlayanlar ve bir izleyici kitlesi oluşturanlar da dahil olmak üzere her türlü içerik oluşturucuya ödeme yapacak. Facebook, içerik oluşturuculara belirli dönüm noktalarına ulaştıklarında ödeme kazanmaları için daha fazla yol sunacak ve bazılarının içerik üretmesi için “temel finansman” sağlayacak.

Facebook, bu yaz Instagram uygulamasına ve sonbaharda Facebook uygulamasına, içerik oluşturucuların uygunluk ve nasıl başvurulacağıyla ilgili ayrıntılar da dahil olmak üzere çeşitli programlar hakkında bilgi edinebileceği Bonus bölümleri ekleyecek. Bu programlardan bazıları, Facebook canlı yayınlarında reklam yayınlama bonusları ve önümüzdeki birkaç ay içinde Yıldızlarla (Facebook’un Twitch Bits tarzı devrilme para birimi) belirli kazanç dönüm noktalarına ulaşan video ve oyun içerik oluşturucuları gibi davet edilen içerik oluşturucuların kullanımına sunulmuştur.

blank

Instagram’a gelince, davet edilen içerik oluşturucular IGTV reklamları yayınlamak için kaydolduklarında (ayrıca reklam gelirinden de pay alırlar), canlı yayınlarda belirli sayıda rozet satarlar ve iyi performans gösteren harika Makaralar yaparlarsa bonus alabilirler. Facebook önümüzdeki aylarda daha fazla teşvik programı sunacak. Ödemeler, hayran abonelikleri, ücretli çevrimiçi etkinlikler ve içerik oluşturucu mağazaları dahil olmak üzere Facebook’un diğer para kazanma seçeneklerine dayanıyor.

Bir milyar dolar, yaratıcıları YouTube, Substack (Bulletin haber bültenleri ile), Twitch ve TikTok gibi rakip platformlardan uzaklaştırdığı için Facebook için önemli bir savaş sandığı. Haziran ayında Zuckerberg, Facebook’un 2022’ye kadar içerik oluşturucuların kazançlarından bir kesinti yapmayacağını ve belki de onlara Facebook ürünlerine geçmeleri için daha fazla teşvik sağlayacağını söyledi. Şirket, son birkaç yılda Facebook Oyun içerik oluşturucularıyla da özel anlaşmalar imzaladı.

Facebook, içerik oluşturucuların içerik oluşturması ve paylaşması için daha fazla yol sunuyor. Etkileyenleri cezbetmenin ve ödüllendirmenin Facebook stratejisinin önemli bir parçası olduğu her zamankinden daha açık. Yaratıcı ekonominin geliştiğine dair herhangi bir şüphe varsa, bu milyar dolarlık rakam bazı şüphecilerin fikrini değiştirmek için yeterli olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, İçerik Oluşturuculara 1 Milyar Dolarlık Ödeme Yapacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Android 12, İndirirken Oyun Oynamanıza İzin Verecek

Android 12, İndirirken Oyun Oynamanıza İzin Verecek: Daha yüksek internet ve mobil veri hızları, oyun …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör