Facebook’un Uydu İnternet Ekibi Amazon’a Katıldı

blank
Facebook'un Uydu İnternet Ekibi Amazon'a Katıldı

İçerik: Facebook’un Uydu İnternet Ekibi Amazon’a Katıldı

Facebook’un Uydu İnternet Ekibi Amazon’a Katıldı:

The Information, Amazon’un, düşük Dünya yörüngesindeki uydulardan internet bağlantısı sağlamaya odaklanan Facebook’tan bir çalışan ekibi satın aldığını bildirdi. Amazon, Los Angeles merkezli bir düzineden fazla çalışanın Nisan ayında Kuiper Projesi üzerinde çalışmak üzere şirket değiştirdiğini gören satın almanın bir parçası olarak Facebook’a açıklanmayan bir meblağ ödedi. Bir Facebook sözcüsü haberi The Information’a doğruladı.

Hareket, Facebook’un kendi uyduları aracılığıyla uzak bölgelere internet bağlantısı sağlama çabalarına son veriyor. 2018’de girişimi onayladığında şirket, teknolojinin “internet bağlantısının olmadığı veya olmadığı kırsal bölgelere geniş bant bağlantısı getirmeyi” mümkün kılacağına inandığını söyledi. Facebook, 2018’de bu projeyi kapatmadan önce benzer amaçlara ulaşmak için internet insansız hava araçlarını kullanmaya çalışmıştı.

Bu arada, Amazon’un uydu üzerinden internet sağlama hedefleri 2019’da ortaya çıktı. Şirket, 2029 yılına kadar 3.236 uyduyu düşük dünya yörüngesine fırlatmak için 10 milyar dolar yatırım yapmayı beklediğini söyledi ve benzer bir amaçla “dünya çapında hizmet almayan ve yetersiz hizmet alan topluluklara internet sağlama” ” Şirket, ağı işletmek için geçen yıl FCC onayını aldı ve 2026 yılına kadar uydularının yarısını fırlatacak. Bilgi, Amazon’un Redmond, WA’da bir laboratuvar inşa ettiğini ve şu anda uydu internet projesinde çalışan yaklaşık 500 çalışanı olduğunu bildiriyor.

Geçen yılın sonlarında Amazon, müşterilerinin sonunda uydu internet hizmetinden internet almak için kullanacakları antenlerin tasarımını açıkladı. Ancak şirket henüz uydularından herhangi birini uzaya fırlatmadı. Nisan ayında Amazon, roket operatörü United Launch Alliance (ULA) ile dokuz fırlatma için bir anlaşma imzaladığını doğruladı, ancak CNBC’nin o sırada bildirdiğine göre, bu fırlatmaların ne zaman gerçekleşeceğine dair bir zaman çizelgesi sağlamadı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook’un Uydu İnternet Ekibi Amazon’a Katıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör