Toyota, Yeni WRC Galibiyetleri Eklemeyi Hedefliyor

blank
Toyota, Yeni WRC Galibiyetleri Eklemeyi Hedefliyor

İçerik: Toyota, Yeni WRC Galibiyetleri Eklemeyi Hedefliyor

Toyota, Yeni WRC Galibiyetleri Eklemeyi Hedefliyor:

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team, 2021 sezonunun ikinci yarısında da yüksek formunu korumayı hedefliyor. Toyota Yaris WRC, 15-18 Temmuz tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek Estonya Rallisi’nde bir kez daha zirvede yer alacak.

Son üç yarışı kazanan ve bu yıl şimdiye kadar düzenlenen 5 rallinin 6’sını kazanan TOYOTA GAZOO Racing, Üreticiler ve Sürücüler Şampiyonası’nda lider durumda. Geçen ayki efsanevi Safari Rallisi’ni kazanan Sébastien Ogier, takım arkadaşı ve en yakın rakibi Elfyn Evans’ın 34 puan önünde lider durumda.

Ancak şampiyonada altıncı sırada yer alan genç sürücü Kalle Rovanperä, sürüş tarzına uygun etaplarla podyuma dönmek istiyor. TGR WRC Challenge Programı sürücüsü Takamoto Katsuta, Kenya’da kariyerinde bir ilk olan podyum başarısını daha da ilerletmeyi hedefliyor.

2020 yılında WRC takvimine giren Estonya Rallisi, atlama noktaları ve teknik etapları olan yüksek hızlı yollarıyla biliniyor. Bu yılki ralli 314,16 kilometreye uzatıldı ve dört gün boyunca 24 etap sürecek. Miting Perşembe akşamı Estonya’nın ikinci büyük şehri Tartu’daki hizmet alanına yakın özel bir etapla başlayacak. Cuma günü bir önceki yıla benzer etaplar koşulacak, Cumartesi günü ise yeni etaplar pilotları bekliyor olacak. Pazar günü, ralli iki kez koşan üç etap ile yeni bir Güç Etabı ile sona erecek.

Yarış öncesi değerlendirmelerde bulunan takım kaptanı Jari-Matti Latvala, şu ana kadar çok iyi bir sezon geçirdiklerini belirterek, “Aynı büyük çabayı yılın ikinci yarısında da devam ettirmeliyiz. Estonya Rallisi, Kenya’dan çok farklı bir mücadele olacak. Bu ralli tamamen hız ile ilgili. Burada kazanmak kolay olmayacak ama yine zirve için savaşacağız” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota, Yeni WRC Galibiyetleri Eklemeyi Hedefliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör