Elon Musk, Richard Branson’ın Uzay Uçağına Binmek İçin Bilet Aldı

blank
Elon Musk, Richard Branson'ın Uzay Uçağına Binmek İçin Bilet Aldı

İçerik: Elon Musk, Richard Branson’ın Uzay Uçağına Binmek İçin Bilet Aldı

Elon Musk, Richard Branson’ın Uzay Uçağına Binmek İçin Bilet Aldı:

The Wall Street Journal bir şirket sözcüsünün aktardığına göre, uzay milyarderi Elon Musk, diğer uzay milyarderi Richard Branson’ın Virgin Galactic’inden uzaya bir bilet aldı.

SpaceX’in CEO’su ve kurucusu Musk, Virgin Galactic biletini Branson’un Pazar günü uzaya uçmadan önce aldı, satın alma işlemine aşina bir kişi The Verge’e söyledi. Musk’ın Virgin Galactic’in yaklaşık 600 diğer potansiyel SpaceShipTwo yolcusu hattında nerede durduğu belli değil, ancak biletin kendisi, Branson’la olan bariz dostluğunun bir uzantısı, bu ay diğer en iyi uzay şirketi Blue Origin’in tüm küstahlığı ve alçakgönüllülüğüyle tezat oluşturuyor. uzay endüstrisinin diğer süper zengin milyarderi Jeff Bezos tarafından kuruldu. Ayrıca Virgin Galactic’in roketle çalışan uçağının dostça bir onayı olarak görülüyor.

Branson Pazar günü şirketinin SpaceShipTwo uzay uçağıyla, özenle hazırlanmış video bölümleri, bir konser ve Stephen Colbert ve astronot Chris Hadfield’ın ünlü görünümlerini içeren gülünç derecede abartılı bir test uçuşuyla uzaya uçtu. Başarılı bir havada fırlatmanın ardından, Branson ve diğer üç Virgin Galactic çalışanı, birkaç dakika sonra yere geri dönmeden önce, uzay uçağının kabininin etrafında mikro yerçekimi içinde kısa bir süre süzüldü.

Musk’ın SpaceX’i, çoğunlukla astronotları ve kargoyu uzaya taşımak için hükümet sözleşmelerine odaklandı, ancak ilk özel astronot görevi Eylül için hazırlandı. Bu görev, Virgin Galactic ve Blue Origin gibi Dünya atmosferinin kenarından sadece birkaç dakika yukarıda değil, yörüngeye daha uzun (ve çok daha pahalı) bir yolculuk olacak.

Musk ve Branson iyi arkadaşlar. Tesla CEO’su, Branson’un Pazar günü Spaceport America’dan şahsen kalkışını izledi. Branson, uçuştan önce tweet attı: “Genellikle destekleyici ve iyi bir arkadaş olduğun için teşekkürler Elon.” Branson, şafaktan önceki sabahını Musk ile birlikte geçirdi. Başka bir tweet’te “Sabaha bir arkadaşla başlamak harika” dedi. “İyi hissetmek, heyecanlı hissetmek, hazır hissetmek.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Elon Musk, Richard Branson’ın Uzay Uçağına Binmek İçin Bilet Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör