Facebook, İçerik Oluşturuculara 1 Milyar Dolar Ödeyecek

blank
Facebook, İçerik Oluşturuculara 1 Milyar Dolar Ödeyecek

İçerik: Facebook, İçerik Oluşturuculara 1 Milyar Dolar Ödeyecek

Facebook, İçerik Oluşturuculara 1 Milyar Dolar Ödeyecek:

Facebook, içerik üreticilerini birçok hizmetine davet etme çabasının bir parçası olarak önümüzdeki bir buçuk yıl içinde içerik oluşturuculara 1 milyar dolar ödemeyi planlıyor. Para, Facebook ürünlerini farklı şekillerde kullanan içerik oluşturuculara verilecek: Facebook’ta içerik oluşturucular, videolarında reklam yayınlayarak veya canlı yayınlar sırasında belirli dönüm noktalarına ulaştıklarında nakit bonus alabilirler; Instagram’da içerik oluşturucular, IGTV videolarında reklamları etkinleştirmek, canlı yayınlarda ipucu almak veya Makaralarda popüler videolar oluşturmak için ödeme alabilir.

Para, şu an için yalnızca davetiyeyle içerik oluşturuculara sunuluyor ve para kazanmak için yeni seçenekler daha sonra duyurulacak. Facebook, bu yaz Instagram uygulamasında ve bu sonbaharda Facebook uygulamasında bonuslar için özel bir yer başlatarak, yılın ilerleyen saatlerinde daha fazla içerik oluşturucunun kullanılabilirliğini artıracağını belirtti. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg bugün yaptığı açıklamada, girişimin Facebook’u “milyonlarca içerik oluşturucunun geçimini sağlayacak en iyi platformlar” haline getirmesini amaçlıyor. Para 2022’nin sonuna kadar ödenecek.

Yıllarca diğer şirketlerin içerik oluşturucuların bir platform ve iş kurmaları için daha çekici yerler inşa etmesinin ardından Facebook’tan agresif bir hamle. Daha yakın zamanlarda, TikTok ve Snapchat gibi uygulamalar, platformlarına başarılı videolar gönderdikleri için içerik oluşturuculara doğrudan ödeme yapmayı teklif etti. Snapchat, TikTok rakibi Spotlight’ın Kasım ayında piyasaya sürülmesinden ve Mayıs ayına kadar devam etmesinin ardından içerik oluşturuculara günde 1 milyon dolar ödedi; Bir Snap sözcüsü, şirketin ayda “milyonlarca” ödemeye devam ettiğini söyledi. Facebook, içerik oluşturuculara ödeme almaları için halihazırda bazı yollar sunuyor, ancak seçenekler hizmetler arasında farklılık gösteriyor. Ve Makaralar gibi bazı özellikler, içerik oluşturuculara hiç ödeme yapmayabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, İçerik Oluşturuculara 1 Milyar Dolar Ödeyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör