iPhone 13 Eylülde Lansman Yapmayı Planlıyor

blank
iPhone 13 Eylülde Lansman Yapmayı Planlıyor

İçerik: iPhone 13 Eylülde Lansman Yapmayı Planlıyor

iPhone 13 Eylülde Lansman Yapmayı Planlıyor:

Apple’ın amiral gemisi 2021 iPhone’ları, Bloomberg’den yeni bir rapora göre, geçen yılki modellerle aynı boyutlarda ancak daha küçük bir ekran çentiğiyle gelecek. Bu, analist Ming-Chi Kuo’nun önceki tahminlerini yansıtıyor. Bloomberg’e göre, bu yılki telefonlar iPhone 12 serisine göre yinelemeli bir yükseltme olacak ve Eylül ayında duyurulduğunda işlemcilerinde, kameralarında ve ekranlarında artımlı iyileştirmeler içerecek.

Bloomberg, dört yeni cihazdan “en az birinin” bir LTPO (düşük sıcaklıklı polikristal oksit) ekranı içereceğini bildirdi. Bu, Apple’ın daha önce akıllı saatlerinde pil tasarrufu yapmak için ekran yenileme hızlarını dinamik olarak ayarlamak için kullandığı bir teknolojidir. Bu, bu yıl gelecek her iki Pro iPhone’un da LTPO ekranları ve 120Hz yenileme hızlarını içereceğini söyleyen Ming-Chi Kuo’nun daha önceki bir tahminiyle örtüşüyor.Rapor ayrıca, ekran içi parmak izi sensörlü bir iPhone görme olasılığı konusunda şüphe uyandırıyor. bu yıl. Bloomberg, Apple’ın teknolojiyi test ettiğini söylese de 2021’de ortaya çıkma ihtimalinin düşük olduğunu söylüyor.

2019’da Kuo, Apple’ın 2021 iPhone modellerinin ekran içi parmak izi sensörlerine sahip ilk model olabileceğini tahmin etmişti. Kuo, Mart ayında yaptığı açıklamada, telefonların güç düğmelerine parmak izi tarayıcısı dahil etme olasılığının düşük olduğunu söyledi.

En son Bloomberg raporuna göre, kamera yükseltmelerinin video kaydı için geliştirilmiş bir optik zoom içereceği bildiriliyor. Kuo daha önce, her iki Pro modelindeki ultra geniş kameraların da bu yıl destek alabileceğini söylemişti.

Bloomberg’in raporunun değinmediği bir alan şarj oluyor. Apple’ın 2021’de herhangi bir bağlantı noktası olmayan bir iPhone piyasaya süreceği ve güç için tipik bir Lightning bağlantı noktası yerine MagSafe’e güvenebileceğine dair söylentiler var. Ancak son zamanlarda Kuo, Apple’ın MagSafe ekosisteminin iPhone’u şarj etmenin tek yolu olarak hareket edecek kadar olgun olmadığını düşünmediğini ve Lightning bağlantı noktasının şimdilik burada kalacağını öne sürdü.

Apple’ın büyük bir iPhone satış döngüsüne hazırlandığı bildiriliyor. Bloomberg, 2021’in sonuna kadar uzanan ilk lansman dönemi için son yıllarda görülen tipik bir 75 milyon siparişten 90 milyon adede kadar sipariş verildiğini söyledi. Şirket, daha fazla insanın 5G cihazlarına geçmesiyle artan talep üzerine bankacılık yapıyor gibi görünüyor, ancak yakın zamanda en son amiral gemisinin lansmanını ertelemek zorunda kalan rakibi Huawei’ye uygulanan yaptırımlardan da faydalanacak gibi görünüyor. Apple’ın boyutu, onu çip üreticisi TSMC’nin en büyük ve en önemli müşterilerinden biri haline getirdiğinden, yeni iPhone’ların üretiminin küresel çip sıkıntısından etkilenmesi pek olası değil.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone 13 Eylülde Lansman Yapmayı Planlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Realme GT 2 Pro, AnTuTu’da 1 Milyondan Fazla Puan Aldı

Realme GT 2 Pro, AnTuTu’da 1 Milyondan Fazla Puan Aldı: Realme GT 2 Pro, AnTuTu …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör