Netflix’in Bir Yıl İçinde Video Oyunları Sunacağı Bildiriliyor

blank
Netflix'in Bir Yıl İçinde Video Oyunları Sunacağı Bildiriliyor

İçerik: Netflix’in Bir Yıl İçinde Video Oyunları Sunacağı Bildiriliyor

Netflix’in Bir Yıl İçinde Video Oyunları Sunacağı Bildiriliyor. Netflix yakın gelecekte bir dizi, film ve oyun akış platformu olabilir. Bloomberg’e göre şirket, oyun geliştirme başkan yardımcısı olarak eski bir Oculus ve EA yöneticisi olan Mike Verdu’yu işe aldı. Verdu, Oculus Rift, Quest ve Go için geliştiricilerle çalıştığı Facebook’ta artırılmış ve sanal gerçeklik oyunlarının ve içeriğinin Başkan Yardımcısıydı. 2017’den 2018’e kadar aynı zamanda EA Mobile’ın başkanıydı ve Star Wars: Galaxy of Heroes, SimCity BuildIt, Plants vs. Zombies ve Sims Free Play üzerinde çalışan stüdyoları yönetti.

Şirketin, gelecek yıl içinde akış için oyunlar sunmaya başlayabilmek için önümüzdeki aylarda oyun ekibini kuracağı bildiriliyor. Netflix bu konuda pek tecrübesiz değil ve daha önce popüler şovlarına dayalı oyunlar geliştiriyor. Ancak, bu oyunları mobil cihazlarda ve konsollarda yayınladı – Bloomberg, şirketin yaklaşmakta olan video oyunları için ayrı bir platform yapmayacağını ve bunun yerine kendi kategorilerindeki şovları ve filmleriyle birlikte sunacağını söyledi. Ayrıca, yayın devinin oyun erişimi için ekstra ücret talep etme planı olmadığı bildiriliyor, ancak ek içeriğin gelecekte bir fiyat artışına yol açıp açmayacağı belli değil.

Sağda solda rakiplerin ortaya çıkmasıyla Netflix, özellikle ABD gibi doymuş pazarlarda büyümenin ve önde kalmasını sağlamanın yollarını arıyor. Repertuarına video oyunları eklemek, son zamanlarda bulduğu cevap gibi görünüyor. The Information ilk olarak, şirketin Mayıs ayında video oyunlarına genişlemesini denetleyecek bir yöneticiyi işe almak istediğini bildirdi. Görünüşe göre Netflix, pozisyonla ilgili olarak sektördeki birkaç kıdemli yöneticiye yaklaştı. O zamanlar bir şirket sözcüsü bir haber ajanına şunları söyledi:

“Üyelerimiz içeriğimizin çeşitliliğine ve kalitesine değer veriyor. Bu nedenle dizilerden belgesellere, filmlere, yerel dilde orijinallere ve realite TV’ye kadar teklifimizi sürekli olarak genişlettik. Üyeler ayrıca etkileşimli şovlar aracılığıyla sevdikleri hikayelerle daha doğrudan etkileşim kurmanın keyfini çıkarıyor. Bandersnatch ve You v. Wild gibi veya Stranger Things, L Casa de Papel ve To All the Boys’a dayalı oyunlar gibi. Bu yüzden interaktif eğlenceyle daha fazlasını yapmaktan heyecan duyuyoruz.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Netflix’in Bir Yıl İçinde Video Oyunları Sunacağı Bildiriliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Süper Mario Nintendo Video Oyun Kartuşu 1,5 Milyon Dolara Satıldı

Süper Mario Nintendo Video Oyun Kartuşu 1,5 Milyon Dolara Satıldı: Nintendo’nun klasik video oyunu “Super …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör