YouTube, Sadece Abonelerin Sohbet Edeceği Güncellemeyi Getirdi

blank
YouTube, Sadece Abonelerin Sohbet Edeceği Güncellemeyi Getirdi

İçerik: YouTube, Sadece Abonelerin Sohbet Edeceği Güncellemeyi Getirdi

YouTube, Sadece Abonelerin Sohbet Edeceği Güncellemeyi Getirdi.Bir haber ajansı YouTube’un Twitch’ten ödünç aldığı üç özellik daha ile oyuncular ve canlı yayıncılar için özelliklerini artırdığını bildirdi. Bundan sonra, tüm yayıncılar sohbetleri yalnızca abonelerle sınırlayabilecek ve sohbetlerin içinde anketler oluşturabilecek. Bunun da ötesinde, 1000 veya daha fazla abonesi olan yayıncılar, izleyicilerin klip paylaşmasına izin verebilecek.

Yalnızca abonelere özel sohbet, Mayıs ayından bu yana popüler yayıncılar tarafından kullanılabiliyordu, ancak şimdi tüm kullanıcılara ulaştı. Görüntüleyenlerin ödeme yapmaları için bir miktar motivasyon sağlarken, sohbeti denetlemenin ve kontrol etmenin bir yolu olarak yayıncılar (özellikle daha küçük olanlar) için yararlı olabilir. Ve diğer platformlarda olduğu gibi, anketler, kullanıcılarla etkileşim kurmanın ve onlardan girdi almanın bir yolunu sağlar.

Bu arada, klipler keşif için kullanışlı bir araçtır ve izleyicilerin içeriği ayarlamadan önce bir yayıncının içeriğinin özünü yakalamasına olanak tanır. Aynı zamanda, hayranların potansiyel yeni izleyicileri çekmek için önemli anları paylaşmasına olanak tanır. Şu anda 1.000’den fazla takipçisi olan yayıncılarla sınırlı olsa da, YouTube sonunda tüm yayıncılara yayılacağını söyledi.

Bu özelliklerin tümü, yalnızca abone akışlarıyla denemeler bile yapan Twitch’te bir süredir mevcuttu. Bu platform hala tüm izleyicilerin üçte ikisi ile canlı yayına hakim olsa da, YouTube 2020’nin sonunda pazarın yaklaşık dörtte birine sahipti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube, Sadece Abonelerin Sohbet Edeceği Güncellemeyi Getirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör