Aston Martin’in Hibrit Süper Otomobili Valhalla Tanıtıldı

blank
Aston Martin'in Hibrit Süper Otomobili Valhalla Tanıtıldı

İçerik: Aston Martin’in Hibrit Süper Otomobili Valhalla Tanıtıldı

Aston Martin’in Hibrit Süper Otomobili Valhalla Tanıtıldı:

McLaren, çok hızlı bir hibrit üretebilen tek İngiliz süper otomobil üreticisi değil. Aston Martin, emisyonları azaltırken üst düzey performans üretmek için 740HP, AMG yapımı 4.0 litrelik V8 ile 201HP çift elektrikli motor sistemini birleştiren bir Valhalla süper otomobilini tanıttı. İki kapılı otomobil sadece 2.5 saniyede 62 MPH’ye ulaşabilir ve 217 MPH’lik bir maksimum hıza ulaşabilir, ancak 80 MPH’lik bir maksimum hız ile yaşayabiliyorsanız, saf EV modunda da mütevazı bir 9 mil sürebilirsiniz.

Elektrik teknolojisi ayrıca ağırlıktan tasarruf etmenize de yardımcı olur. Valhalla, geri vites için hibrit sistemi kullanan ve geleneksel bir geri vitese olan ihtiyacı ortadan kaldıran sekiz vitesli çift debriyajlı şanzıman içerir. Dört tekerlekten çekiş sistemi için elektrik destekli tork vektörünü kullanın ve otomobil sadece hızlı değil, aynı zamanda çevik olmalıdır. Aston, Nürburgring Nordschleife için 6:30 tur zamanı öngörüyor, ancak marka henüz bir girişimde bulunmadı.

Ayrıca nispeten hafif (3.417 lbs) karbon fiber gövde ve arabayı mükemmel olmayan sokaklarda kullanılabilir tutmak için ayarlanabilir bir sürüş yüksekliği bekleyebilirsiniz.

Aston, 2023’ün sonuna doğru, İngiltere’de 600.000 ila 700.000 £ (830.000 ila 968.000 $) arasındaki fiyatlarla teslimatlara başlayacak ve bu nadir olacak – şirket yalnızca yaklaşık 2,5 yıl boyunca ünite üretmeyi planlıyor. Öyle bile olsa, önemli bir makine. Aston’a Artura ve Speedtail gibi McLaren melezlerine bir engel oluyor. Daha da önemlisi, şirket bunu içten yanmalı motorlardan saf EV’lere “geçişi yönlendirmenin” bir yolu olarak görüyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, en azından şirket makul ölçüde istikrarlı olduğunda, üretim elektrikli spor arabalar gelirse şaşırmayın.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Aston Martin’in Hibrit Süper Otomobili Valhalla Tanıtıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör