Blue Origin’in Müşterisi Uzaya En Genç Kişi Olacak

blank
Blue Origin'in Müşterisi Uzaya En Genç Kişi Olacak

İçerik: Blue Origin’in Müşterisi Uzaya En Genç Kişi Olacak

Blue Origin’in Müşterisi Uzaya En Genç Kişi Olacak:

Blue Origin’in müzayede galibi, şirketin ilk ticari uzay uçuşunu gerçekleştiremez, ancak tarihi bir ikame olacak. Jeff Bezos’un firması, New Shepard roketi için ödeme yapan ilk yolcunun, 18 yaşında uzayı ziyaret eden en genç kişi olacak olan Oliver Daemen olduğunu açıkladı. Yolcu arkadaşlarından biri, yolculuğu yapan en yaşlı kişi olacak olan 82 yaşındaki Wally Funk olduğunda, bu biraz daha uygun.

Uçuşun 20 Temmuz’da yapılması planlanıyor. Müzayede galibi hala anonim kalmak istiyor, ancak “program çakışmaları” nedeniyle daha sonra bir Blue Origin gezisine çıkacak.

Daemen’in yolculuk için ne kadar ödediği belli değil, ancak muhtemelen az bir miktar değil. Oliver’ın babası, koruma fonu Somerset Capital Partners’ın CEO’su Joes Daemen’dir. Muhtemelen müzayededen 28 milyon doları ödemek zorunda olmasa da, nihai fiyat diğer zengin müşterileri uzak tutmak için yeterliydi.

Virgin Galactic’in tam mürettebatlı uzay uçuşu düşünüldüğünde, bu fırlatmanın amaçlandığı kadar etkisi olmayacak. Bununla birlikte, bazı yolcularının yaşlarının ötesinde hala tarihi. Bu gezi, dürüstçe iyilik yapan bir müşteriyi içerecek. Ayrıca, teknik olarak uzaya giren türünün ilk uçuşu olabilir. Virgin’in rakımı, resmi olarak uzayı tanımlayan Kármán çizgisinin (62 mil) altında olsa da, Blue Origin, bu sembolik engeli aşması gerektiğine dikkat çekiyor. 20 Temmuz uçuşunu, yakın zamanda bitmesi muhtemel olmayan özel bir uzay yarışını tırmandırıyor olarak düşünün.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Blue Origin’in Müşterisi Uzaya En Genç Kişi Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk, Virgin Galactic İle Uzaya Seyahat Rezervasyonu Yaptı

Elon Musk, Virgin Galactic İle Uzaya Seyahat Rezervasyonu Yaptı: Elon Musk ve Richard Branson’ın uzay …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör