Facebook Pay Ağustos Ayında Çevrimiçi Mağazalara Geliyor

blank
Facebook Pay Ağustos Ayında Çevrimiçi Mağazalara Geliyor

İçerik: Facebook Pay Ağustos Ayında Çevrimiçi Mağazalara Geliyor

Facebook Pay Ağustos Ayında Çevrimiçi Mağazalara Geliyor:

Neredeyse iki yıl sonra Facebook, ödeme platformunu genişletmek için büyük bir adım atıyor. Şirket, web üzerinden işlemleri kolaylaştırmak için Facebook Pay’i kendi ekosisteminden çıkarma planlarını duyurdu. Ağustos ayından itibaren ABD merkezli müşteriler, ödeme yöntemini kullanarak Shopify destekli işletmelerden alışveriş yapabilecek. Desteklenen bir satıcıyı ziyaret ettiğinizde, kayıtlı kartınız veya PayPal bilgilerinizle bir satın alma işlemini tamamlamanıza olanak tanıyan bir Facebook Pay düğmesi görürsünüz.

Bu anlamda Facebook, Apple Pay ve Google Pay dahil olmak üzere rakip mobil ve dijital cüzdanlarla kasada dikkatleri üzerine çekecek. Elbette her birinin tercih edilen donanıma, işletim sistemine veya Facebook örneğinde sosyal ağa dayalı yerleşik bir kitlesi vardır.

Şimdiye kadar Facebook Pay, Messenger, Instagram ve WhatsApp dahil olmak üzere şirketin kendi platformlarıyla sınırlıydı. Facebook, bu uygulamalardan alışveriş yapmanın, faturayı arkadaşlarla paylaşmanın, yurt dışına para göndermenin ve hayır kurumlarına bağış yapmanın uygun bir yolu olarak ortaya koydu. Facebook Pay’in web üzerindeki erişimini genişletmek, yalnızca rahatlığını artırmakla kalmaz, aynı zamanda şirketin daha geniş e-ticaret stratejisine de uyar. Haziran ayında Facebook, ödeme platformuna QR kodları desteği ekleyerek kullanıcıların arkadaş grubu dışındaki kişilere para göndermesine olanak tanıdı.

Aynı zamanda, e-ticarete geçişten yararlanmak için alışveriş özelliklerini daha geniş sosyal uygulama ekosistemine entegre etti. Mayıs ayında Facebook, ana platformundaki işletme sayfalarını ve Instagram’ı çevrimiçi vitrinlere dönüştüren Mağazalar’ı tanıttı. Daha önce Google ve Snapchat gibi, şirket de insanların Instagram’da daha fazla alışveriş yapılabilir ürün keşfetmesine yardımcı olmak için görsel aramaya yöneliyor. WhatsApp’a ayrıca, kullanıcıların bir perakendecinin ürün kataloğuna göz atmalarını sağlayan bir alışveriş düğmesi de eklendi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook Pay Ağustos Ayında Çevrimiçi Mağazalara Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör