Google, 15 dakikalık Arama Geçmişinizi Otomatik Silecek

blank
Google, 15 dakikalık Arama Geçmişinizi Otomatik Silecek

İçerik: Google, 15 dakikalık Arama Geçmişinizi Otomatik Silecek

Google, 15 dakikalık Arama Geçmişinizi Otomatik Silecek:

Google, Perşembe günü yaptığı açıklamada, mobil cihazlarda son 15 dakikalık arama geçmişinizi anında silmenizi sağlayan arama için yeni bir gizlilik özelliği başlatıyor. Yeni seçenek, ilk olarak I/O 2021’de diğer birçok arama ve Chrome iyileştirmesinin yanında ortaya çıktı ve şimdi herkesin kullanımına sunuluyor.

Son 15 dakikalık arama geçmişinizi silme seçeneği şu anda yalnızca Google’ın iOS uygulamasında mevcuttur ve bu yıl Android’e yönlendirilecektir. Masaüstünde, aramaları silme seçenekleriniz, geçmişinizi her üç, 18 veya 36 ayda bir (yeni hesaplar için varsayılan değer 18 aydır) otomatik olarak silinecek şekilde ayarlamak veya aramaları elle silmekle sınırlıdır.

blank

Google, arama geçmişinizi yalnızca “Web ve Uygulama Etkinliği” ayarı etkinleştirildiğinde deneyiminizi “kişiselleştirmek” için izlediğini söylüyor. Geçmişinizi anında silmenin bir yolunu eklemek, içinizin rahat etmesi için harikadır, ancak aynı zamanda, fazladan bir iş yapmadan, ayarlarıyla uğraşmak için zaman harcayan kişilerin elde ettiği avantajlardan bazılarını elde edebileceğiniz anlamına gelir. Korkunç, utanç verici veya sadece basit özel aramalar için acil bir “oh hayır” düğmesi olarak düşünün. Aramalarınızı silmek yerine meraklı, Google dışı gözlerden korumayı tercih ediyorsanız, Google ayrıca arama geçmişinizi şifreyle koruma seçeneği de sunar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, 15 dakikalık Arama Geçmişinizi Otomatik Silecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör