Instagram Facebook Reklamı Yapmaya Başladı

blank
Instagram Facebook Reklamı Yapmaya Başladı

İçerik: Instagram Facebook Reklamı Yapmaya Başladı

Instagram Facebook Reklamı Yapmaya Başladı:

Instagram, kullanıcılara kontrol etmek isteyebilecekleri başka bir uygulama hakkında bilgi vermek için yeni bir test yapıyor: Facebook. Fotoğraf paylaşım uygulaması, kullanıcıların akışlarının üst kısmında, onları Facebook’ta “yalnızca mevcut” olan özelliklere göz atmaya teşvik eden bir bildirimle deney yapıyor.

“Instagram hesaplarını Facebook’a bağlayan kişilerin, nasıl iş bulabilecekleri, çevrimiçi randevu alma, mal alıp satma veya en son haberleri takip etme gibi yalnızca orada bulunan özellikler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamanın bir yolunu test ediyoruz.” bir sözcü yaptığı açıklamada.

Şirketin, milyarlarca kullanıcılı başka bir uygulamayı tanıtmak için milyar kullanıcılı uygulamalarından birini kullanması pek mantıklı görünmeyebilir, ancak bu, sosyal ağın Instagram’ı insanları yönlendirmek için kullandığı en yeni (ve belki de en agresif) yol. ana uygulamasına geri dönün. Şirket, iki uygulamayı istikrarlı bir şekilde birbirine yaklaştırıyor ve kullanıcıları hesaplarını bağlamaya teşvik ediyor. (Geçen yıl yayınlanan bir kitap, Mark Zuckerberg’in Instagram’ın başarısını “kıskanç” olduğunu ve uygulamanın sonunda Facebook’u “yamyamlaştırabileceğinden” endişe ettiğini bildirdi. Kendisi ile uygulamanın kurucuları arasındaki gerginlik, nihayetinde 2018’de ayrılmalarına neden oldu.)

Facebook, daha önce hesaplarını bağlamayı seçen Instagram kullanıcılarının yalnızca “çok küçük bir grubunun” reddedilebilecek mesajları göreceğine dikkat çekiyor. Ancak hiçbir zaman genişlemese bile, şirketin Instagram kullanıcılarının Facebook’ta daha fazla zaman geçirmesini sağlama girişimlerinin henüz bitmediğini gösteriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram Facebook Reklamı Yapmaya Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör