Instagram, Güvenlik Kontrolü Özelliğini Başlatıyor

blank
Instagram, Güvenlik Kontrolü Özelliğini Başlatıyor

İçerik: Instagram, Güvenlik Kontrolü Özelliğini Başlatıyor

Instagram, Güvenlik Kontrolü Özelliğini Başlatıyor:

Instagram, geçmişte hesapları saldırıya uğramış olabilecek kullanıcılar için yeni bir Güvenlik Kontrolü özelliği alıyor. Kullanıcı hesaplarını daha güvenli hale getirmeyi amaçlayan yeni özellik, kullanıcılara hesaplarını güvende tutmak için gereken adımlarda rehberlik edecek. Adımlar, giriş etkinliğini kontrol etmeyi, profil bilgilerini gözden geçirmeyi, paylaşılan giriş bilgileriyle hesapları onaylamayı ve hesap kurtarma iletişim bilgilerini güncellemeyi içerir. Instagram ayrıca hikayelerde fotoğraf, IGTV, makara ve video paylaşımını kolaylaştırmak için hikayelerde yeni bir ‘yeniden paylaş’ etiketini test ediyor.

Güvenlik Kontrolü özelliğini blogunda detaylandıran Instagram, “Güvenlik Kontrolü, hesapları saldırıya uğramış olabilecek kişilere, onları güvence altına almak için gereken adımlar konusunda rehberlik edecek” dedi. Geçmişte hesapları ele geçirilmiş olan kullanıcılar, oturum açtıklarında bir güvenlik kontrolü yapmalarını isteyen bir istem alır. Hesaplarını güvence altına almak için gereken adımları atacaktır. Sosyal medya platformu, kullanıcıların hesaplarını güvende tutabilecekleri daha fazla yoldan da bahsetti.

Bir hesabı güvence altına almanın önerilen yollarından biri, iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmektir. Instagram, belirli ülkelerdeki kullanıcıların WhatsApp hesaplarını kullanarak Instagram hesaplarının güvenliğini sağlayabileceklerinden bahseder. Kullanıcılar ayrıca telefon numaralarını kullanarak veya Duo Mobile veya Google Authenticator gibi kimlik doğrulama uygulamaları aracılığıyla iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirebilir. Sosyal medya platformu, iki faktörlü kimlik doğrulamasını destek sayfasında ayrıntılı olarak açıkladı.

Instagram ayrıca, kullanıcıların bağlantılı cep telefonu numaralarının ve e-posta kimliklerinin düzenli olarak güncellenmesini sağlamaları gerektiğini belirtti. İletişim bilgileri, sosyal medya platformunun, hesaplarında şüpheli bir işlem olması durumunda kullanıcılarla iletişim kurması içindir. Destek sayfasında bu adımın bir hesabın güvenliğini sağlamaya nasıl yardımcı olduğundan bahseder.

Instagram’ın hesap güvenliği açısından üzerinde durduğu şeylerden biri de hiçbir zaman kullanıcıya Direkt Mesaj (DM) göndermemesidir. Sosyal medya platformu, çok sayıda ihbarın Instagram’ın DM’den şifrelerini değiştirmelerini istediğini iddia ettiğini söyledi. Instagram’ın sadece ayarlarda ‘Instagram’dan E-posta’ sekmesi altında mesaj gönderdiğine dikkat edilmelidir.

Kullanıcılara ayrıca platformda gördükleri kötü amaçlı içerikleri ve hesapları bildirmeleri tavsiye edilir. Sosyal medya platformu, kullanıcıların “bir gönderinin üzerindeki üç noktaya dokunarak, bir mesajı bekleterek veya bir hesabı ziyaret ederek ve doğrudan profilden bildirerek” içeriği bildirebileceğini söyledi. Instagram da raporlama sürecini detaylandırdı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram, Güvenlik Kontrolü Özelliğini Başlatıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör