İranlı Hackerlar Saldırmak İçin Facebook’u Kullanıyor

blank
İranlı Hackerlar Saldırmak İçin Facebook'u Kullanıyor

İçerik: İranlı Hackerlar Saldırmak İçin Facebook’u Kullanıyor

İranlı Hackerlar Saldırmak İçin Facebook’u Kullanıyor:

Perşembe günü Facebook, İran ile bağları olan bir bilgisayar korsanları ağının platformunu ABD askeri personelini hedef almak için kullanmaya çalıştığını açıkladı. Kampanyanın merkezinde Tortiseshell olarak bilinen bir grup vardı. Facebook, kolektifin savunma ve havacılık endüstrilerindeki bireylerin ve şirketlerin peşine düştüğünü söylüyor. Birincil hedefleri ABD’deydi, ancak Birleşik Krallık’taki ve Avrupa’nın bazı bölgelerindeki insanları da aradılar.

Facebook, “Bu faaliyet, arkasında kimin olduğunu gizlemek için nispeten güçlü operasyonel güvenlik önlemlerine güvenirken, iyi kaynaklara sahip ve kalıcı bir operasyonun ayırt edici özelliklerine sahipti” dedi. “Platformumuz çok daha geniş platformlar arası siber casusluk operasyonunun unsurlarından biriydi ve Facebook’taki etkinliği öncelikle sosyal mühendislikte ve insanları platformdan uzaklaştırmada (örneğin e-posta, mesajlaşma ve işbirliği hizmetleri ve web siteleri) kendini gösterdi. kötü amaçlı yazılımın kendisinin doğrudan paylaşılmasından daha iyidir.”

Aşağı giden şey, Kaplumbağa kabuğu için eşi görülmemiş gibi görünüyor. Geçmişte, grup öncelikle Orta Doğu’daki BT şirketlerini hedef aldı. Kullandığı yöntemler, Çin’in Nazar’ının yılın başlarında Uygur topluluğunu hedef almak için kullandığı yöntemlere benziyordu.

Facebook, grubun hedefleriyle iletişim kurmak ve onları kötü niyetli bağlantılara tıklamaya ikna etmeye çalışmadan önce onlarla güven oluşturmak için “sofistike çevrimiçi karakterler” oluşturduğunu söylüyor. Hilelerini daha güvenilir göstermek için birden fazla sosyal medya platformunda hesapları vardı. Grup sahte işe alım siteleri kurdu ve hatta ABD Çalışma Bakanlığı’nın meşru bir iş arama aracını taklit edecek kadar ileri gitti. Facebook, grubun dağıttığı kötü amaçlı yazılımların en azından bir kısmının İslam Devrim Muhafızları ile bağlantılı bir şirket olan Mahak Rayan Afraz tarafından geliştirildiğine inanıyor.

İran, geçtiğimiz yıl boyunca çeşitli kötü niyetli çevrimiçi faaliyetlerle suçlandı. En önemlisi, Microsoft geçen Eylül ayında 2020 ABD başkanlık seçimlerine karışmaya çalışan ülkelerden biri olduğunu söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: İranlı Hackerlar Saldırmak İçin Facebook’u Kullanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör