Microsoft, Yeni Bulut Sistemi Windows 365’i Duyurdu

blank
Microsoft, Yeni Bulut Sistemi Windows 365'i Duyurdu

İçerik: Microsoft, Yeni Bulut Sistemi Windows 365’i Duyurdu

Microsoft, Yeni Bulut Sistemi Windows 365’i Duyurdu:

Microsoft, kullanıcıların herhangi bir yerden bir Windows cihazını aktarabilecekleri yeni bir “bulut PC” ürününü duyurdu. Windows 365, oyun akışına benzer şekilde çalışacaktır – burada bilgisayar, uzaktan bir yerde bir veri merkezinde yapılır ve bir cihaza aktarılır. Bu, tabletler veya Apple Mac’ler dahil olmak üzere her türlü cihazın tam bir Windows masaüstü PC’sini yayınlayabileceği anlamına gelir. Birçok firma ofis ve uzaktan çalışmanın bir karışımına geçtiğinden, başlangıçta işletmelere satılmaktadır.

Microsoft, bir PC kullanmanın yeni yolunu “hibrit bir dünya için hibrit Windows” olarak pazarlıyor.

Şirket, her kullanıcının uygulamalarının ve ayarlarının herhangi bir cihazdan anında başlatılacağını ve kişiselleştirilmiş Windows PC’lere her yerden erişilebilmesini sağladığını söylüyor. Microsoft, “her boyuttan” ticari müşteriler için Ağustos ayında piyasaya sürüleceğini söyledi. Başlangıç olarak, Windows 10’un bir sürümünü yayınlayacak – ancak halefi Windows 11, başlatıldığında da mevcut olacak. Kişisel bir ürünün gelip gelmeyeceğine dair bir haber yok. Ancak Microsoft, yaklaşık on yıldır insan hizmetleri için bir abonelik modeline doğru ilerliyor.

Microsoft Office, abonelik sürümü bilindiği üzere Office 365 ile birlikte piyasaya sürülen Office 2013 ile abonelik lisanslarını pazarlamaya başladı. Artık tek satın alınan masaüstü sürümünden daha fazla para kazanıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Yeni Bulut Sistemi Windows 365’i Duyurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör