Otokar Tulpar Kazakistan’da Girdiği Testleri Başarıyla Tamamladı

blank
Otokar Tulpar Kazakistan'da Girdiği Testleri Başarıyla Tamamladı

İçerik: Otokar Tulpar Kazakistan’da Girdiği Testleri Başarıyla Tamamladı

Otokar Tulpar Kazakistan’da Girdiği Testleri Başarıyla Tamamladı:

Otokar’ın geliştirdiği Tulpar Zırhlı Muharebe Aracı, Kazakistan’da yapılan testleri başarıyla tamamladı. Otokar Tulpar Zırhlı Muharebe Aracı, Kazakistan Silahlı Kuvvetlerinin düzenlediği testleri başarıyla tamamladı. Testlerde Tulpar; çamurlu arazi, gölet, çayır, çukur ve eğimli yol gibi farklı ortamlarda hareketliliklerini sergilediler. Hareket kabiliyetinin yanı sıra karşı tedbir ve silah kulesinin yetenekleri de sergilendi.

Durağan ve hareket halinde nişan alma ve atış yetenekleri test edilen Tulpar’ın, yine Otokar tarafından geliştirilen Mızrak-30 top kulesinin yeni versiyonu ile donatıldığını gözlemlemek mümkün. Kule, sis havanları, bir elektro-optik sistem ve küçük bir direk içerir. Kazakistan’ın genellikle Doğu Bloku mühimmatı kullandığı düşünülürse, kulenin Batı 30x165mm yerine Rus 30×173 mühimmat kullanan bir topla donatılmış olması mümkün.

Tulpar Zırhlı Muharebe Aracı
TULPAR; Yeni nesil tankları muharebe sahasında etkin bir şekilde destekleyebilmekte, sınıfının en iyi balistik ve mayın korumasına sahip olabilmekte, görevlendirilen manga personeline yüksek ateş desteği sağlayabilmekte, en zorlu iklim ve ağır arazi koşullarında üstün hareket kabiliyeti sunabilmekte ve şantiyelerde kullanılabilmektedir. konut misyonları ve barışı koruma operasyonları dahil olmak üzere farklı misyonlar. Uygun bir çok amaçlı araç platformu olarak tasarlanmıştır. Savaş alanında ihtiyaç duyulabilecek tüm görev ekipmanlarını standart olarak sunan TULPAR; Taşınabilirlik, modüler koruma yapısı, elektronik altyapısı ve alçak silueti gibi teknik ve taktik özellikleriyle A400M, geleceğin zırhlı muharebe aracıdır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Otokar Tulpar Kazakistan’da Girdiği Testleri Başarıyla Tamamladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR İHA Yerli TEI-PD-170 Motoruyla Uçacak

AKSUNGUR İHA Yerli TEI-PD-170 Motoruyla Uçacak: Teknopark Ar-Ge ve Teknoloji Dergisi Target’in 11. sayısında TEI …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör