Pininfarina’nın Sanal Konsept Otomobili Holografik Ekrana Sahip

blank
Pininfarina'nın Sanal Konsept Otomobili Holografik Ekrana Sahip

İçerik: Pininfarina’nın Sanal Konsept Otomobili Holografik Ekrana Sahip

Pininfarina’nın Sanal Konsept Otomobili Holografik Ekrana Sahip:Otonom sürüşler bizi sürüşten kurtarırsa, otomobilin iç kısımlarına daha fazla odaklanılması gerekecek. Akıllara durgunluk veren miktarda teknolojiyle dolu yeni bir konsept, geleceğin nasıl görünebileceğine dair bir vizyon sunuyor. Araç bir gün gerçeğe dönüşürse, yani. Karayolu taşımacılığının zirvesi için sanal bir plan olan Teorema ile tanışın. Veya bakış açınıza bağlı olarak boş bir rüya. Breadvan tarzı araba, yukarıya ve ileriye uzanan bir çatı ile mümkün kılınan arka giriş için kapıları hendekliyor ve bir holografik artırılmış gerçeklik (AR) ekranı içeriyor.

blank

Yolcular, “ayakla tetiklenen” bir zemin ile (1-2-2 düzeninde düzenlenmiş) beş koltuğa yönlendirilir. İçeride, diğerlerine bakacak şekilde oturabileceğiniz veya sandalyeleri masa ve hatta yatak haline getirebileceğiniz geniş bir kabin var. Her şey, ikisi (Özerklik ve Dinlenme) hiç sürüş yapmanızı gerektirmeyen üç sürüş modu ile vurgulanan bir “sosyal alan” yaratmakla ilgilidir. Direksiyonu almaya karar verirseniz, dünyayı bu yükseltilmiş AR ekranından izleyebilirsiniz – bu dikkat dağıtıcı olabilir. Tabii ki, konsept elektrikli.

blank

Teorema’nın, bazıları aslında üretim modelleri haline gelen sayısız prototiple birlikte tek seferlik otomobil gövdeleriyle ilişkili bir İtalyan tasarım evi olan Pininfarina’nın beyni olduğunu bilmek yardımcı olur. Bu nedenle, tamamen dışlamayın. Belki bazı modifikasyonlarla lüks bir ticari araca dönüşebilir. Ya bu, ya da Elon Musk gibi teknoloji milyarderleri için sınırlı sayıda üretilen bir oyuncak. Daha da kötüsü, bir NFT.

blank

Ne yazık ki, hiç gün ışığına çıkmamış kavramların hurda yığınına da dönüşebilir. Teorema’yı fazla fütürist olmakla suçlayabilirsiniz. Ama, tüm öfke bu, değil mi?

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Pininfarina’nın Sanal Konsept Otomobili Holografik Ekrana Sahip

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör