Twitter Sesli Tweet’ler İçin Altyazı Özelliği Sunacak

blank
Twitter Sesli Tweet'ler İçin Altyazı Özelliği Sunacak

İçerik: Twitter Sesli Tweet’ler İçin Altyazı Özelliği Sunacak

Twitter Sesli Tweet’ler İçin Altyazı Özelliği Sunacak:

Twitter, bir yıldan fazla bir süre önce sesli tweet’leri kullanıma sundu ve erişilebilirlik özelliklerinin olmaması nedeniyle çok fazla ısı aldı. Şimdi, sonunda “CC” düğmesine tıkladığınızda görünen otomatik olarak oluşturulmuş altyazıları kullanıma sunuyor. Sesli tweet’ler henüz Android’e ulaşmadığından, yeni özellik yalnızca iOS’ta kullanılabilir.

Altyazılar İngilizce, Japonca, Portekizce, Türkçe, Arapça, Hintçe, Fransızca, Endonezyaca, Korece ve İtalyanca olarak mevcuttur. Twitter, The Verge’e verdiği demeçte, tweet oluşturulduğunda oluşturulmaları gerektiği için yalnızca yeni sesli tweet’lerde görüneceklerini söyledi.

Sesli tweet’ler geçen Haziran ayında ilk kez test edildiğinde, eleştirmenler, ABD’de Federal Yasanın gerektirdiği şekilde, baştan itibaren altyazıları olması gerektiğine dikkat çekti. Twitter daha sonra özel bir erişilebilirlik ekibine sahip olmadığını kabul etti ve bu özellikler için ek zaman bağışlamak için çalışanlarına güvendi. Ancak o zamandan beri şirket, erişilebilirliğe adanmış ekipler kurdu. Şirket başlangıçta 2021’in başlarına kadar otomatik altyazı ekleme sözü verdi, ancak bu tarih açıkça biraz düştü.

Twitter, hizmeti ürünleri genelinde iyileştirmeye ve genişletmeye söz verdi. “Hâlâ erken olmasına ve ilk başta mükemmel olmayacağını bilmemize rağmen, hizmetimiz genelinde erişilebilirliği genişletmek ve güçlendirmek için attığımız birçok adımdan biri ve gerçekten kapsayıcı bir hizmet oluşturma yolculuğumuza devam etmeyi dört gözle bekliyoruz. ” dedi Twitter’ın küresel erişilebilirlik başkanı Gurpreet Kaur.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter Sesli Tweet’ler İçin Altyazı Özelliği Sunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör