WhatsApp, Telefon Olmadan Mesaj Gönderilmesine İzin Verecek

blank
WhatsApp, Telefon Olmadan Mesaj Gönderilmesine İzin Verecek

İçerik: WhatsApp, Telefon Olmadan Mesaj Gönderilmesine İzin Verecek

WhatsApp, Telefon Olmadan Mesaj Gönderilmesine İzin Verecek:

WhatsApp, insanların ilk kez telefonlarını kullanmadan mesajlaşabilmelerini sağlayacak yeni bir özelliği test ediyor.

Şu anda, WhatsApp bir kullanıcının telefonuna bağlı. Masaüstü ve web uygulamaları, bu cihazın bağlanmasına ve mesaj almasına ihtiyaç duyar. Ancak yeni özellik, kullanıcıların “telefonunuzun pili bitmiş olsa bile” mesaj gönderip almasına izin verecek. WhatsApp, PC’ler ve tabletler gibi dört adede kadar başka cihazın birlikte kullanılabileceğini söyledi.

Başlangıç ​​olarak, yeni özellik “küçük bir kullanıcı grubu” için bir beta testi olarak sunulacak ve ekip, herkes için etkinleştirmeden önce performansı iyileştirmeyi ve özellikler eklemeyi planlıyor. WhatsApp için önemli bir satış noktası olan uçtan uca şifrelemenin bu yeni sistemde çalışmaya devam edeceği belirtildi. Kaydolmak için bir telefon gerektiren ancak mesaj alışverişi için gerekmeyen rakip şifreli uygulama Signal dahil olmak üzere diğer bazı mesajlaşma uygulamalarının zaten böyle bir özelliği var.

Ancak bu özellik, WhatsApp kullanıcıları tarafından uzun süredir talep ediliyor ve bunun iki milyarı olduğu bildirildi.

‘Yeniden düşünmek’
Facebook mühendisleri, değişikliği duyuran bir blog yazısında, değişikliğin WhatsApp’ın yazılım tasarımının “yeniden düşünülmesi” gerektiğini söyledi. Bunun nedeni, mevcut sürümün “birincil cihaz olarak bir akıllı telefon uygulamasını kullanması, telefonu tüm kullanıcı verileri için gerçeğin kaynağı ve başka bir kullanıcı için uçtan uca şifreleyebilen [veya] aramaları başlatan tek cihaz haline getirmesi”, şirket dedi.

WhatsApp Web ve diğer akıllı telefon olmayan uygulamalar aslında telefonda olanların bir “aynasıdır”. Ancak, web uygulamasının sık sık bağlantıyı kestiği bilindiğinden, bu sistemin birçok normal kullanıcının aşina olduğu önemli dezavantajları vardır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp, Telefon Olmadan Mesaj Gönderilmesine İzin Verecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör