Bir Sonraki Sosyal Medya Trendi Ne Olacak?

blank
Bir Sonraki Sosyal Medya Trendi Ne Olacak?

İçerik: Bir Sonraki Sosyal Medya Trendi Ne Olacak?

Bir Sonraki Sosyal Medya Trendi Ne Olacak?

Farbod Nowzad, görünüşe göre ciddi bir şekilde telefon mikrofonuna, “Yani, genel yaşam deneyimimi daha iyi hale getirmek için izlemeye başlayacağım birkaç ölçüm ve KPI belirledim,” diyor.

KPI’larını veya temel performans göstergelerini listeliyor: haftada içtiği smoothie sayısı, canlı tekno müzik dinlemek için harcadığı zaman ve ziyaret ettiği çatı katı barlarının sayısı. Daha fazlasını duymak için dokunuyorum. Nikolai adında biri, insanlara “günlük olarak görüş alanınıza giren su armatürlerinin sayısını” ve “her zamanki gibiyim” diyebileceğiniz ve başkasının anlamasını sağlayabileceğiniz sayıyı en üst düzeye çıkarmalarını tavsiye ediyor. ” Hepsi 90 saniyenin altındaki ses kliplerinde daha fazla insan devreye giriyor.

Bu, birçok kurucu ve yatırımcı için sesin geleceğidir: sosyal, paylaşılabilir ve düşündürücü olan veya en azından sizi dinlemek ve bir şeyler söylemek istemenizi sağlayan kısa biçimli kayıtlar.

Beams, Quest ve Nowzad’ın uygulaması Pludo dahil olmak üzere birden fazla girişim, bu kullanıcı tarafından oluşturulan seste yapılacak işler olduğuna dair çabalarını ve yatırımcıların parasını bahse giriyor. Dünyanın en büyük sosyal platformu bile bunu bir olasılık olarak görüyor; Facebook, bu yılın başlarında, paylaşılabilir, kısa ses klipleri üzerine inşa edilmiş bir ürün olan Soundbites’ı duyurdu. Hepsi TikTok’ta neler olduğunu görüyor – viral video klipler oluşturan kitleler – ve bu başarıyı sadece sesle tekrarlamak istiyorlar. Bir sonraki viral sınır olabilir ve bu uygulamalardan herhangi birinin gerçekten başarılı olması durumunda, yeni yıldızlar basan ve herkese çok para kazandıran bir ortam olabilir.

Bu çabaları düşünmenin en iyi yolu, sesli not uygulamaları olarak düşünmektir, ancak sesli notlarınızın bir zaman sınırı vardır ve insanlar bunlara daha fazla sesli notla yanıt verebilir ve ayrıca bir zaman sınırı vardır. Oh, ve sesli notlar da düzenlenmiyor. Bu, Clubhouse’un sosyal yönünü alıp bir zaman kısıtlamasıyla sınırlamak gibi, ancak kurucularla konuştuğumda sürekli ortaya çıkan benzetme Twitter ve bloglar.

“[Bir zamanlar bloglarımız vardı] daha sonra Twitter ve Tumblr gibi tüm karmaşıklığı ortadan kaldıran ve ‘Kendinizi blogcular olarak düşünmenize gerek yok, sadece kutuya kelimeler yazın ve yayınlayın’ diyen araçlarımız vardı ve Bu, çok fazla yaratıcılığın kilidini açmaya yol açtı” diyor, şu anda beta aşamasında olan ve Petersmith miktarı açıklamamasına rağmen ilk tohum finansman turunu artıran başka bir kısa biçimli ses platformu olan Racket’in kurucusu ve CEO’su Austin Petersmith.

İnsanlara çevrimiçi bir mikrofon ve bir zaman kısıtlaması vermenin, podcasting’e yaklaşmayı kolaylaştırdığını söylüyor.

“Yüz milyonlarca insan aktif olarak TikTok yapıyor, yüz milyonlarca insan aktif olarak blog yazıyor ve aktif olarak podcast yapan bir milyondan az insan var” diyor. “Bence anlamsız.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bir Sonraki Sosyal Medya Trendi Ne Olacak?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör