Impossible Foods Vegan Tavuk Kanadı Bu Sonbaharda Geliyor

blank
Impossible Foods Vegan Tavuk Kanadı Bu Sonbaharda Geliyor

İçerik: Impossible Foods Vegan Tavuk Kanadı Bu Sonbaharda Geliyor

Impossible Foods Vegan Tavuk Kanadı Bu Sonbaharda Geliyor:

Şirket Cuma günü Bloomberg’e verdiği demeçte, Impossible Foods bu sonbaharda bitki bazlı tavuk nuggetlarını piyasaya sürecek. Geçmişteki sürümlerinde olduğu gibi, başlangıç, yiyecekleri önce restoranlara satmayı planlıyor, ardından süpermarket kullanılabilirliği bunu takip edecek. Ancak tüm bunlardan önce, gelecek hafta bir ticaret fuarında onları tanıtacak.

Külçeleri Impossible’ın geçmiş ürünlerinden ayıracak bir şey, şirketin “et tadı et gibi” yapan bir molekül olan heme olmamasıdır. Ancak Impossible’ın heme’siyle ilgili sorun, şirketin bunu genetiğiyle oynanmış mayayla yapmasıdır. Bu, Impossible’ın burgerlerini ve sosislerini Çin’de ve Avrupa’da satmasını engelleyen bir şey. Ama gerçek tavuğa gelince, hayvanın beyaz etinde çok fazla heme yok. “Külçe biçiminde, ekmekli ve biraz baharatlı bulduk, gerçekten o kadar da gerekli değildi.” İmkansız ile bir lezzet bilimcisi olan Laura Kilman, Bloomberg’e söyledi. Şirketin sonunda kararlaştırdığı formülde çoğunlukla soya proteini ve ayçiçek yağı kullanılıyor.

Beyond Meat ile karşılaştırıldığında, Impossible Foods bir tavuk alternatifi sunmakta geç kaldı. Şirketin başkanı Dennis Woodside, Bloomberg’e “Başka şeylerle meşguldük” dedi. Bu noktaya kadar, Impossible, CES 2020’de bir domuz eti ikamesi tanıttı.

Yine de, bu çok önemli olmayabilir. Haftanın başlarında Popeyes, tavuklu sandviçinin başarısını tekrarlama umuduyla menüsüne tavuk kanadı eklediğini duyurdu. İkincisi, ABD’de ve tüm dünyada tavuğa olan talep arttıkça fast food zincirleri arasında bir “savaş” başlattı. Bu, bitki bazlı tavuğu tüketicilere ulaşmaya başladığında Impossible’a yardımcı olabilecek bir şey.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Impossible Foods Vegan Tavuk Kanadı Bu Sonbaharda Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

ABD ve İngiltere: Ukranya’ya Siber Saldırıyı Rusya Düzenledi

ABD ve İngiltere: Ukranya’ya Siber Saldırıyı Rusya Düzenledi. Beyaz Saray’a göre, Ocak ayında Ukrayna devlet …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör