Netflix Yakında Platformda Ücretsiz Olarak Video Oyunları Sunacak

blank
Netflix Yakında Platformda Ücretsiz Olarak Video Oyunları Sunacak

İçerik: Netflix Yakında Platformda Ücretsiz Olarak Video Oyunları Sunacak

Netflix Yakında Platformda Ücretsiz Olarak Video Oyunları Sunacak:

Netflix, video oyun pazarına girmeyi planlıyor. Akış platformu, eski bir Electronic Arts ve Facebook yöneticisi olan Mike Verdu’yu Oyun Geliştirme Başkan Yardımcısı olarak işe aldı. Netflix şu anda platformunda yalnızca film ve TV şovları sunuyor ve bir süredir video oyun pazarına açılmayı ima ediyor. Ayrıca Netflix, platformu daha çocuk dostu hale getirmeyi amaçlayan Kids Recap Email ve Kids Top 10 row adlı iki yeni hizmeti başlattığını duyurdu.

Bloomberg’in konuya aşina bir kaynağa dayandırdığı bir habere göre Netflix, gelecek yıl video oyun pazarına girerek ufkunu genişletmeyi planlıyor. Oyunlar, belgesel ve stand-up spesiyallerine benzer şekilde yeni bir programlama türü olarak görünebilir ve başlangıçta ücretsiz olarak sunulabilir. Verdu’nun doğrudan Netflix’in Operasyon Direktörü Greg Peters’a rapor verdiği söyleniyor. Hareketin, Netflix’in ABD gibi doymuş pazarlarda daha da büyümesinin bir yolu olduğu söyleniyor.

Netflix, bir süredir video oyun pazarına girmeyi ima etti. Bu yöndeki ilk duyurusu, E3 2019’da duyurulan oynaması ücretsiz Stranger Things mobil oyunuyla geldi. Mayıs ayında Netflix, video oyunları pazarındaki yatırımını artırmaya yardımcı olacak bir yönetici aradığını duyurdu. Akış platformu daha önce Black Mirror: Bandersnatch ve Carmen Sandiego gibi etkileşimli filmler ve TV şovları ile deneyler yaptı.

Akış platformu ayrıca, platformu daha çocuk dostu hale getirmeyi amaçlayan iki yeni hizmeti duyurdu. İlki, ebeveynlere çocukların içerik tercihleri, Netflix’teki favori programlarına dayalı öneriler ve en sevdikleri filmlerden, şovlardan ve karakterlerden ilham alan yazdırılabilir boyama sayfaları ve etkinlikler hakkında bilgiler gönderecek olan Kids Recap Email özelliğidir. Netflix ayrıca ebeveynlere, çocuklarının en çok keyif aldığı programları gösteren en iyi temaları ve konu çizelgelerini verecek. Ebeveynlere ayrıca Netflix’te çocukların izleme deneyimini iyileştirmeye ve ayrıca profilde ebeveyn denetimlerini ayarlamaya yönelik ipuçları verilecek. Bu hizmet 16 Temmuz’da başlayacak ve hesaplarında aktif çocuk profili olan kullanıcılara sunulacak.

Netflix’in diğer eklemesi, Çocukların En İyi 10 satırıdır. Her gün güncellenecek olan çocuklar için en popüler 10 oyunu, olgunluk dereceleriyle birlikte gösterecek. Çocukların En İyi 10 sırasını belirleyen oyunların tüm cihazlarda kırmızı bir ‘En İyi 10’ rozeti olacak. Liste, ‘Çocuklar’ profil ana sayfasında veya menü çubuğundaki ‘Yeni ve Popüler’ bölümünde bulunabilir. Çocukların En İyi 10 sırası 93 ülkedeki kullanıcılar için zaten yayında.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Netflix Yakında Platformda Ücretsiz Olarak Video Oyunları Sunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Red Dead Redemption Araştırması: Oyuncular Doğayı Öğreniyor

Red Dead Redemption Araştırması: Oyuncular Doğayı Öğreniyor: Araştırmacılar, popüler bir bilgisayar oyununun oyuncularının gerçek vahşi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör