Xiaomi Dünyanın En Büyük İkinci Telefon Üreticisi Oldu

blank
Xiaomi Dünyanın En Büyük İkinci Telefon Üreticisi Oldu

İçerik: Xiaomi Dünyanın En Büyük İkinci Telefon Üreticisi Oldu

Xiaomi Dünyanın En Büyük İkinci Telefon Üreticisi Oldu:

Xiaomi artık akıllı telefon arenasında gerçek bir ağır sıklet. Canalys, Çinli teknoloji devinin 2021’in ikinci çeyreğinde dünyanın en büyük ikinci telefon markası haline geldiğini ve yıldan yıla yüzde 83 artarak pazarın yüzde 17’sini talep ettiğini tahmin ediyor. Şirket, ikinci sırayı almak için yalnızca Apple’ı (yüzde 14) geçmekle kalmadı, aynı zamanda her ikisi de yüzde 10’a sahip olan BBK’nın sahip olduğu Çinli rakipleri Oppo ve Vivo’yu geride bıraktı. Samsung yüzde 19 ile liderliğini sürdürdü, ancak çok fazla bir boşluk olmadığı açık.

Anahtar, tahmin edebileceğiniz gibi, fiyattı. Xiaomi’nin ortalama satış fiyatları Samsung’un (yüzde 40) ve Apple’ın (yüzde 75) oldukça altında ve Mi 11 gibi amiral gemileri bile nispeten uygun fiyatlı. Bu, Xiaomi’nin Latin Amerika’da yüzde 300, Afrika’da yüzde 150 ve Batı Avrupa’da yüzde 50 artış dahil olmak üzere güçlü uluslararası genişlemesine yardımcı olmuş olabilir. Ve düşen rakibi Huawei’nin aksine, Xiaomi’nin geleceğini bulutlandırmak için bir ABD kara listesine sahip değil.

Xiaomi’nin konumunu koruyacağı kesin değil. İkinci çeyrek, belirli bir iPhone’un piyasaya sürülme döngüsünün sonuna ulaştığı için Apple için tarihsel olarak zayıf. Canalys ayrıca Oppo ve Vivo’nun hareketsiz kalmadıklarını da belirtiyor – kendi dünya hakimiyeti hayallerine sahipler. Ve Xiaomi, düşük maliyetli itibarından kurtulmayı umuyorsa, halk arasında yankı uyandırmak için Mi 11 Ultra ve Mi Mix Fold gibi telefonlara ihtiyacı var.

Yine de, geçici bir ikincilik pozisyonu bile dikkate değer olacaktır. Xiaomi, ana vatanı Çin’de uzun süredir büyük bir varlığa sahip olsa da, şirket uluslararası tanınırlık için çok daha zorlu bir mücadele verdi. Şimdi, Samsung ve Apple gibi devlerle savaşacak kadar büyük – bu sadece Xiaomi’nin öncü olup olmayacağı sorusu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi Dünyanın En Büyük İkinci Telefon Üreticisi Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör