Airbus Uzaya Uydu İstasyonu Fırlattı

blank
Airbus Uzaya Uydu İstasyonu Fırlattı

İçerik: Airbus Uzaya Uydu İstasyonu Fırlattı

Airbus Uzaya Uydu İstasyonu Fırlattı:

Airbus yapımı EUTELSAT QUANTUM uydusu, Toulouse’daki Airbus Savunma ve Uzay tesislerinden Fransız Guyanası Kourou’ya gönderildi ve Temmuz sonunda Ariane 5 ile fırlatılmaya hazırdı.

Çok yüksek kişiselleştirme ve esneklik sunan EUTELSAT QUANTUM uydusu, ticari uydular için devrim niteliğinde bir adım olarak öne çıkıyor. Uydu, kapsama alanı açısından benzeri görülmemiş bir yeteneğe sahiptir; son derece esnek güç, esneklik değişikliğini herhangi bir yörünge pozisyonuna uyarlayabilir.

Yazılım tabanlı bir tasarım kullanan EUTELSAT QUANTUM, iş ihtiyaçlarına tekrar tekrar uyum sağlayan ilk evrensel uydu olacak. 48° Doğu’da yer alan araç, MENA Bölgesi (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) ve ötesinde kapsamlı bir kapsama alanı sunacak ve yörüngede kaldığı süre boyunca müşterinin istediği herhangi bir alanı kapsama alanı olarak tanıyacaktır.

Airbus Telekom Sistemleri Başkanı François Gaullier, “EUTELSAT QUANTUM için geliştirdiğimiz ve inşa ettiğimiz teknoloji gerçekten oyunun kurallarını değiştiriyor ve tamamen yeniden yapılandırılabilir jeotelekomünikasyon uydularının yolunu açıyor” dedi. Bu devrim niteliğindeki teknolojiye öncülük etme konusundaki deneyimimiz, esnek bağlantıda yeni bir standart oluşturmak için en iyileri bir araya getiren Eutelsat, ESA ve Airbus ortaklığının değerini gösteriyor.” dedim.

EUTELSAT QUANTUM, Airbus ve Eutelsat ile bir ESA Ortaklık Projesi kapsamında geliştirildi
Birleşik Krallık’ta Telekomünikasyon Sistemleri (ARTES) araştırmaları için Birleşik Krallık Uzay Ajansı (ARTES) ve İspanya’da Airbus tarafından desteklenen ESA Gelişmiş programı kapsamında Birleşik Krallık’ta Airbus tarafından tasarlanan ve inşa edilen çok yenilikçi çok ışınlı aktif anten yükü ELSA+ (Elektronik Yönlendirilebilir Anten+). gelişme idi.

En son teknolojideki atılımları gerçekleştirmek için endüstriyi büyük ölçekli programlar etrafında bir araya getiren bu ortaklığın iki özelliği, ESA Gelişmiş Araştırma Telekomünikasyon Sistemlerinin (ARTES) bir parçası olarak Birleşik Krallık’ta Airbus tarafından tasarlanan ve üretilen benzersiz yük kapasitesidir. Birleşik Krallık Uzay Ajansı, İspanya. ‘de Airbus tarafından geliştirilen çok yenilikçi çok ışınlı aktif anten faydalı yükü ELSA+’nın (Elektronik Yönlendirilebilir Anten+) geliştirilmesiydi. Bu program, İspanya’daki Airbus’ı aktif antenler için Avrupa’daki liderlerden biri olarak konumlandırıyor ve gelecek programlar için yeni nesil antenlere katkıda bulunuyor.

Bu çığır açan yük, Surrey Satellite Technology Ltd’nin (İngiltere) yeni jeosatellit platformunda başlatıldı.
Uydu; Deniz, hava ve kara taşımacılığının gerektirdiği güç ve verimlilik için optimize edilmiş dinamik hüzmeleme ve gemi takip yetenekleri ile hareket halindeyken iletişim sağlayacaktır. Ayrıca geniş alan veri ağlarının dinamik trafik şekillendirme ve müşteri odaklı tasarımını sağlayarak ihtiyaç duyulan her yerde ve zamanda talebe cevap verecektir. Buna ek olarak, Hükümet, kullanıcılarına en son şifreleme teknolojisini kullanarak güvenli kontrol ve ayrıca kamu koruması ve felaket kurtarma için hızlı yanıt sağlayacaktır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Airbus Uzaya Uydu İstasyonu Fırlattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Virgin Galactic, İlk Ticari Uzay Uçuşunu Ekim Ortasına Erteledi

Virgin Galactic, İlk Ticari Uzay Uçuşunu Ekim Ortasına Erteledi: Virgin Galactic, ücretli uzay uçuşları için …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör