Bitcoin nedir? Bitcoin Nasıl Kazanılır?

blank
Bitcoin nedir? Bitcoin Nasıl Kazanılır?

İçerik: Bitcoin nedir? Bitcoin Nasıl Kazanılır?

Bitcoin nedir? Bitcoin Nasıl Kazanılır?

Bitcoin 2008 yılında Japon bayan Satoshi Nakamoto tarafından duyuruldu. 2009 yılının ilk günlerinde kullanılmaya başlandı. Bu yeni para birimi Satoshi Nakamoto bilimsel makalesi olarak yayınlandı.
Temel ilkeleri “Bitcoin: Eşler Arası Elektronik Nakit Sistemi” başlığı altında yayınlandı. Merkezi olmayan, bir kurum, kişi veya hükümetin kontrolünden bağımsız ve üçüncül müdahalelere karşı olan bu para şekli kısa sürede tüm dünyanın gözbebeği haline geldi ve kullanılan ilk sanal para şekli olarak tarihe geçti. insanlık tarafından.

İlk başarılı kripto para birimi olarak tanıtılan Bitcoin aynı zamanda “1. Nesil Blok Zinciri” olarak da adlandırılmaktadır. Dağıtık yapısı nedeniyle günümüz finansal sistemindeki sorunlara çözüm getiren Bitcoin, kullanıcılarına sağladığı mahremiyet için de büyük beğeni topluyor.

Bitcoin Gizliliği
Bitcoin ile yapılan işlemler, sayıların ve harflerin karışımı olan cüzdan adresleri arasında gerçekleşir. Bu adresler tarafından yapılan para transferleri çok şeffaf bir şekilde görüntülenebilir ancak kişi kendi cüzdanını ifşa etmedikçe bu cüzdan adresinin kime ait olduğunu bilmek imkansızdır. Hem güvenliği hem de gizliliği yaratan temel ilke budur. Yani tüm bitcoin kullanıcıları, kısmi anonimlik sağlarken ağ üzerinde gerçekleştirilen tüm işlemleri şeffaf bir şekilde takip edebilir veya görüntüleyebilir.

Altcoin nedir?
İlk başarılı kripto para birimi Bitcoin’den sonra binlerce farklı türde kripto para geliştirildi. Şu anda aktif olan 6.600’den fazla farklı kripto para birimi var. Bitcoin dışındaki kripto para birimleri alternatif ve madeni para olarak kısaltılır. altcoin olarak ifade edilir.

Çok farklı sorunlara çözüm getirmek için alternatif kripto para birimleri geliştiriliyor. Günümüzde eğitimden sağlığa, ulaşımdan telekomünikasyona kadar birçok farklı alanda çözümler sunan birçok farklı kripto para projesi faaliyet göstermektedir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bitcoin nedir? Bitcoin Nasıl Kazanılır?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram Irkçı Yorumlarda Moderasyon Hatasını Kabul Etti

Instagram Irkçı Yorumlarda Moderasyon Hatasını Kabul Etti: Instagram, teknolojisinde ırkçı yorumlar ve emojilerin kaldırılmadığı anlamına …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör