Clubhouse Backchannel Direkt Mesaj Özelliği Başlatıldı

blank
Clubhouse Backchannel Direkt Mesaj Özelliği Başlatıldı

İçerik: Clubhouse Backchannel Direkt Mesaj Özelliği Başlatıldı

Clubhouse Backchannel Direkt Mesaj Özelliği Başlatıldı:

Kulüp binası sosyal ses uygulaması, bire bir ve grup metin sohbetlerine izin vermek için Çarşamba günü Backchannel adlı bir doğrudan mesajlaşma özelliğini başlattı.

Platform haberi Twitter hesabından paylaştı. Tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong (@wongmjane), Clubhouse’un yeni özelliği tanıtmak için kullanıcılarına Backchannel üzerinden mesaj gönderdiğini de tweetledi.
COVID-19 pandemisi sırasında patlayıcı bir büyüme gösteren yalnızca davetli uygulama, şimdi benzer sesli sohbet hizmetlerini zorlayarak Facebook ve Twitter’dan Spotify’a kadar bir dizi teknoloji şirketine karşı rekabet ediyor.

Clubhouse, Mayıs ayı sonlarında Android’de piyasaya sürülmesinden bu yana 8 milyondan fazla yeni kullanıcı eklediğini söyledi. Mesajı yönlendirme yeteneğinin en çok istenen özelliklerden biri olduğunu söyledi.Platform ayrıca uygulamasının Android sürümünü belirli sayıda test kullanıcısı ile beta test ediyor. Ayrıca, yalnızca davetli ses platformu, iOS uygulamasında birkaç değişiklik ve iyileştirme duyurdu. Clubhouse, Android uygulamasının piyasaya sürülmesi için bir tarih belirlemedi, ancak bir beta sürümünü kullanıma sunduğundan, uygulamanın kararlı bir sürümünün yakında piyasaya sürülmesi beklenebilir.

Clubhouse, Nisan 2020’de iOS’a özel bir uygulama olarak piyasaya sürüldü ve o zamandan beri büyük bir popülerlik kazandı. Şimdi Discord’un Stage Channel, Instagram Live Rooms, Reddit Talk, Telegram Voice Chats 2.0 ve Twitter Spaces beğenileriyle rekabet ediyor. Facebook ve LinkedIn kendi alternatiflerini yayınlamak için çalışıyor ve Mark Cuban’ın Fireside sesli sohbet ve podcast uygulamasının da yakında piyasaya çıkması bekleniyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Clubhouse Backchannel Direkt Mesaj Özelliği Başlatıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör