Oyunlarda AMD FidelityFX Süper Çözünürlük Teknolojisi Dönemi

blank
Oyunlarda AMD FidelityFX Süper Çözünürlük Teknolojisi Dönemi

İçerik: Oyunlarda AMD FidelityFX Süper Çözünürlük Teknolojisi Dönemi

Oyunlarda AMD FidelityFX Süper Çözünürlük Teknolojisi Dönemi:

AMD FidelityFX Süper Çözünürlük ile oyunlar artık yüksek kalite ve çözünürlükte çok daha verimli çalışacak.

AMD, son teknoloji bir görüntü geliştirme çözümü olan AMD FidelityFX Süper Çözünürlük’ün (FSR) kullanıcılara sunulduğunu duyurdu. AMD FSR, kare hızlarını artırmak ve yüksek kaliteli ve çözünürlüklü oyun deneyimleri sunmak için tasarlanmış açık kaynaklı, platformlar arası bir teknolojidir. 40’tan fazla oyun geliştiricisi, oyunlara ve oyun motorlarına FSR desteği ekleyeceklerini duyurdu. Şu anda, 22 Racing Series, Anno 1800, Evil Genius 2, Godfall, Kingshunt, Terminator: Resistance ve The Riftbreaker dahil olmak üzere yedi oyun FSR desteği içeriyor. DOTA 2, Far Cry 6 ve Resident Evil Village dahil olmak üzere birçok oyunun yıl sonuna kadar FSR desteği eklemesi bekleniyor.

100’den fazla AMD işlemci ve GPU için kapsamlı destek sunan FSR, seçili oyunlarda yerel çözünürlüğe kıyasla 2,4K çözünürlük “Performans” modunda 4 kat daha yüksek performans sunuyor. Uzamsal çözünürlük yükseltme teknolojisi, gelişmiş bir kenar işleme algoritması ile kaynak görüntünün özelliklerini analiz eder ve daha yüksek bir çözünürlükte yeniden üretir, ardından bindirme ayrıntılarını iyileştirmek için keskinliği artırır. Sonuç, süper yüksek kaliteli kenarlara ve ayırt edici piksel ayrıntılarına sahip bir görüntüdür.

AMD FSR, oyuncuların görüntü kalitesi ve performans arasındaki dengeyi ayarlamasına olanak sağlamak için Ultra Kalite, Kalite, Dengeli ve Performans olmak üzere dört kalite ayarı sunar. Bu, oyuncuların ışın izleme de dahil olmak üzere en zorlu durumlarda akıcı oyunun keyfini çıkarmasına olanak tanır. Ultra Kalite modunda, FSR görüntü kalitesi doğal çözünürlükten neredeyse ayırt edilemez.

Ölçeklenebilir bir açık kaynak çözümü
Yeni ve eski oyunlara kolayca entegre edilebilen AMD FSR, DirectX 11, 12 ve Vulkan API’leri tarafından desteklenmektedir. Birçok APU ve grafik donanımını destekleyen FSR, AMD Radeon™ RX 5000 ve Radeon RX 6000 serisi grafik kartları ve mobil grafik işleme birimlerinin yanı sıra AMD Radeon RX 500 serisi, Radeon RX 480/470/460, Radeon RX Vega serisi için optimize edilmiştir. Grafik kartları, Radeon grafikli tüm AMD Ryzen İşlemcilerde ve çeşitli rakip grafik ürünlerinde de desteklenir.

AMD FSR’nin Temmuz ortasında AMD GPUOpen aracılığıyla oyun geliştiricilere sunulması bekleniyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Oyunlarda AMD FidelityFX Süper Çözünürlük Teknolojisi Dönemi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Facebook, AR Gözlük Projesinden Vazgeçiyor

Facebook, AR Gözlük Projesinden Vazgeçiyor: İnsanların düşünerek yazmasına izin vermeyi amaçlayan Facebook destekli bir girişim, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör