Xbox, PlayStation 5’in DualSense’inden Esinlecek

blank
Xbox, PlayStation 5'in DualSense'inden Esinlecek

İçerik: Xbox, PlayStation 5’in DualSense’inden Esinlecek

Xbox, PlayStation 5’in DualSense’inden Esinlecek:

Xbox Başkanı Phil Spencer, Xbox Series X ve Series S’nin gelecekte daha iyi denetleyiciler alabileceğini söyledi. Spencer yakın zamanda bir podcast’in parçasıydı ve kendisine gelecekteki donanım hakkında soru soruldu ve çok fazla açıklamadan Xbox ekibinin PlayStation 5’in DualSense denetleyicisinden ilham alabileceğini ima etti. Xbox Series X ve Series S denetleyicileri, birkaç küçük iyileştirme dışında, önceki nesil Xbox One denetleyicileriyle hemen hemen aynıdır.

Microsoft, Xbox Series X ve Series S denetleyicileriyle “bozuk değilse tamir etme” yaklaşımını benimsedi. Xbox One denetleyicisiyle aynı genel his ve estetiğe sahiptirler. Sony ise kontrolör teknolojisinde ve hissinde büyük güncellemeler yaptı. PS5’in DualSense denetleyicisi, oyuncular tarafından büyük beğeni toplayan, sürükleyici dokunsal geri bildirim ve dinamik uyarlanabilir tetikleyiciler ile birlikte gelir. Sony’yi DualSense denetleyicisiyle överek, Kinda Funny Gamescast podcast’inde Phil Spencer, şirketin bu teknolojinin bir kısmını Xbox denetleyicisine getirebileceğini paylaştı.

“Kesinlikle daha fazla yere daha fazla oyun getirebilecek farklı türde cihazlar düşünüyoruz. Muhtemelen kontrolör üzerinde yapacağımız bazı işler var. Sony’nin kontrolörleriyle iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum ve bunlardan bazılarına bakıyoruz…Yapmamız gereken şeyler var mı?” dedi Spencer.Ancak “muhtemelen şu anda sadece daha ısmarlama aksesuar yerinde değil” diyerek takip etti. Spencer ayrıca VR hakkında konuştu ve şu an itibariyle Xbox’ın VR veya AR etrafında bir şey planlamadığını söyledi. “Özellikle VR ile ilgili olduğu için, gördüğüm en iyi deneyim Quest 2 ve bence onun bağımsız olduğunu düşünüyorum… herhangi bir şekilde bir Xbox’a bağlı olmak.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xbox, PlayStation 5’in DualSense’inden Esinlecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Netflix Yakında Platformda Ücretsiz Olarak Video Oyunları Sunacak

Netflix Yakında Platformda Ücretsiz Olarak Video Oyunları Sunacak: Netflix, video oyun pazarına girmeyi planlıyor. Akış …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör