Casio, A100 Dijital Saatinin Eski Bir Pac-Man Versiyonunu Yaptı

blank
Casio, A100 Dijital Saatinin Eski Bir Pac-Man Versiyonunu Yaptı

İçerik: Casio, A100 Dijital Saatinin Eski Bir Pac-Man Versiyonunu Yaptı

Casio, A100 Dijital Saatinin Eski Bir Pac-Man Versiyonunu Yaptı:

Casio, Bandai Namco ile ortaklaşa yapılan ve 70’lerin sonu ve 80’lerin başındaki bir değil iki dijital klasiğe saygı duruşunda bulunan yeni bir dijital saati tanıttı. A100WEPC Pac-Man sürümü, Casio’nun 1978 tarihli F-100 dijital saatini temel alan bir tasarıma sahiptir ve tüm zamanların en ünlü oyunlarından biri olan Pac-Man’i kutlar.

Kronometre, dijital alarm ve takvim özellikleri sunan F-100, o zamanlar satın alabileceğiniz en gelişmiş saatlerden biriydi. Casio’nun bir basın açıklamasında belirttiği gibi, aynı zamanda reçine kasalı ilk saatti. Belki de en çok 1979 yapımı Alien filmindeki Ripley ve diğer karakterlerin taktığı saat olmasıyla ünlüdür.

A100WEPC, aynı dört düğmeli düzen ile bunu tekrarlıyor. Aynı zamanda, saat kadranında Pac-Man ve hayalet karakterler bulunur ve ortadaki aydınlatıcı logosu Pac-Man yazı tipiyle işlenir. Yüz, Pac-Man oyun ekranını kopyalarken, üst saat bandı, hayaletler tarafından kovalanan bir Pac-Man karakteri ile lazerle kazınmış, alt bantta tersi var. Pac-Man karakterlerini ve oyun skor ekranını içeren özel ambalaj ile birlikte gelir.

Casio’nun saati Pac-Man temalı ilk saat değil, çünkü 79$’lık Timex T80 x Pac-Man retro ünvanını da taşıyor. Ancak Casio, aynı döneme ait bir saat tasarımıyla eşleştirdiği için, oyunun hayranları için belki biraz daha arzu edilir.

Geçen ay piyasaya çıkan baz AW100WE modeli, suya dayanıklılık, 1/10 saniyelik kronometre, günlük alarm, saat başı sinyali, otomatik takvim ve LED ışığı sunuyor. Ağustos ayında Japonya’da 12.100 ¥ veya yaklaşık 110 $ karşılığında piyasaya sürülmesi planlanıyor – hevesli Pac-Man hayranları için göreceli bir pazarlık.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Casio, A100 Dijital Saatinin Eski Bir Pac-Man Versiyonunu Yaptı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör