Instagram, Kullanıcılara Daha Fazla Kontrol Sunacak

blank
Instagram, Kullanıcılara Daha Fazla Kontrol Sunacak

İçerik: Instagram, Kullanıcılara Daha Fazla Kontrol Sunacak

Instagram, Kullanıcılara Daha Fazla Kontrol Sunacak:

Instagram’ın Keşfet sekmesi zaman zaman Vahşi Batı gibi hissedebilir. Akış, takip etmediğiniz hesaplardan önerilen gönderileri gösterir, ancak ne göreceğinizi asla bilemezsiniz. Platformun kurallarını ihlal etmese bile, potansiyel olarak rahatsız edici bir fotoğraf, video veya Öykü içerebilir.

Bunu azaltmak için Instagram, Hassas İçerik Kontrolü seçeneğini kullanıma sunuyor. Amaç, Keşfet akışında ne kadar hassas içerik göreceğinizi seçmenize izin vermek ve Instagram’ı nasıl kullandığınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlamaktır. Uygulamanın Ayarlar’ına giderek, ardından Hesap ve Hassas İçerik Kontrolü’ne dokunarak filtreyi ayarlayabilirsiniz.

“Daha Fazlasını Sınırla”yı seçerek Keşfet akışındaki hassas gönderilerin sayısını azaltabilirsiniz. Ayrıca, varsayılan “Sınır” seçeneğinden “İzin Ver” seçeneğine değiştirerek filtreyi kapatabilirsiniz (ancak bu seçenek 18 yaşından küçük kullanıcılar için geçerli olmayacaktır). Ayarı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

blank

Instagram’ın “hassas” olarak değerlendirdiği içerik türleri arasında şiddet tasvirleri de bulunuyor (ancak bu, görsel şiddeti ortadan kaldırıyor). Birisini şeffaf giysiler içinde gösteren fotoğraflar veya videolar gibi “müstehcen veya müstehcen” gönderiler de hassas kabul edilir – platform çıplaklık veya cinsel aktivite içeren gönderilere izin vermez.

Hassas içerik filtreniz açıksa Instagram, düzenlemeye tabi bazı öğelerin kullanımını teşvik eden gönderilerin Keşfet akışında görünmesini de durdurabilir. Bu ürünler arasında yetişkin ürünleri ve hizmetleri, tütün ve elektronik sigara ürünleri ve farmasötik ilaçlar bulunmaktadır. Instagram, düzenlemeye tabi ürünlerin satışı veya ticaretiyle ilgili çoğu içeriği kaldırır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram, Kullanıcılara Daha Fazla Kontrol Sunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör