Twitter, Kullanıcıların Google İle Giriş Yapmasına İzin Verecek

blank
Twitter, Kullanıcıların Google İle Giriş Yapmasına İzin Verecek

İçerik: Twitter, Kullanıcıların Google İle Giriş Yapmasına İzin Verecek

Twitter, Kullanıcıların Google İle Giriş Yapmasına İzin Verecek:

Twitter’ın, kullanıcıların Android cihazlarda bağlı bir Google hesabını kullanarak oturum açmasına izin verecek bir yol üzerinde çalıştığı bildiriliyor. İşlevsellik, en son beta güncellemesinin bir parçasıdır. Mikro blog platformunun, iOS’taki kullanıcılarına benzer bir işlevsellik sunmaya çalıştığı da bildiriliyor. Bu, kullanıcıların Twitter’da temel ayrıntıları girme adımını atlayarak giriş yapmalarına yardımcı olacaktır. Yeni Google hesabı işlevinin yalnızca beta test programına kaydolmuş kullanıcılar tarafından kullanılabildiği bildiriliyor.

9to5Google, Twitter’ın, kullanıcıların Google hesaplarını kullanarak sosyal medya platformuna giriş yapmalarına izin vermeye çalıştığını iddia ediyor. Twitter’ın beta test programına kaydolmuş ve Twitter beta v9.3.0-beta.04’e erişimi olan kullanıcılar bu işlevi görebilecekler. Ayrıca, bu yalnızca Android akıllı telefonlardaki kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Raporda, kullanıcılar Google hesaplarını Twitter hesaplarına zaten bağlamışlarsa, aynı Google hesabı akıllı telefonda oturum açmışsa, uygulamanın şifrelerini girmeye gerek kalmadan profillerine giriş yapacağı belirtiliyor. Görünüşe göre, mevcut bir hesabı bir Google hesabına bağlamanın bir yolu yok gibi görünüyor. Ancak, kullanıcılar bu işlevi elde etmek için Twitter hesaplarındaki e-posta adreslerini değiştirebilirler.

Bu oturum açma yöntemini Twitter’da bağlantısız bir Google hesabıyla deneyen kullanıcılar, otomatik olarak oluşturulan yeni bir tanıtıcıyla hesap oluşturma sayfasına yönlendirilecektir. Kullanıcılar, bu yeni oturum açma yöntemini Android akıllı telefonlarında denemeden önce uyarılır. Bu işlevsellik şu an beta testinde olduğundan, tüm kullanıcılara ne zaman ulaşacağı onaylanmadı, ancak yakında gelmesi beklenebilir.

Benzer şekilde, Twitter’ın da Apple hesaplarını kullanarak iOS için benzer bir giriş yöntemi sunmaya çalıştığı bildiriliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Kullanıcıların Google İle Giriş Yapmasına İzin Verecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör