WhatsApp, Android İçin Güvenli Bulut Yedeklemeyi Test Ediyor

blank
WhatsApp, Android İçin Güvenli Bulut Yedeklemeyi Test Ediyor

İçerik: WhatsApp, Android İçin Güvenli Bulut Yedeklemeyi Test Ediyor

WhatsApp, Android İçin Güvenli Bulut Yedeklemeyi Test Ediyor:

WhatsApp sohbetlerinde zaten uçtan uca şifreleme var, peki ya çevrimiçi yedeklemeleriniz? Yakında onlar da örtülür. The Verge’in belirttiği gibi, WABetaInfo, Android için en son WhatsApp beta sürümünün (2.21.15.5) uçtan uca şifreli bulut yedeklemeleri için bir test içerdiğini keşfetti. Kaydolun ve bilgisayar korsanlarının veya casusların konuşma geçmişinizi kolayca okuyacağından endişelenmenize gerek yok.

Bazı uyarılar var. Yedeklerinizi geri yüklemek için ayrı bir şifre oluşturmanız gerekecek ve hem telefonunuzu kaybederseniz hem de bu şifreyi unutursanız onları geri alamazsınız. Alternatif olarak 64 basamaklı bir şifreleme anahtarı oluşturabilirsiniz, ancak bu anahtarı kaybederseniz de başınız belaya girer.

WhatsApp’ın bir sonraki kararlı sürümde güvenli bulut yedeklerini dağıtacağı kesin değil, bu nedenle yakın gelecekte buna güvenmek istemeyebilirsiniz. Yeni betayı kullanan herkesin aynı yedekleme işlevine sahip olup olmadığı da belli değil.

En azından zamanlama uygun. WhatsApp, telefon bağlantısına bağlı olmayan çoklu cihaz senkronizasyonunu test etmeye başladı. Bu şifreli yedeklemeler cihazlar arasında mevcut gibi görünmüyor, ancak insanlar tüm cihazlarındaki sohbetler için WhatsApp’a giderek daha fazla bağımlı olduklarından güven verici olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp, Android İçin Güvenli Bulut Yedeklemeyi Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

WhatsApp Devam Eden Grup Görüşmelerine Katılmanıza İzin Verecek

WhatsApp Devam Eden Grup Görüşmelerine Katılmanıza İzin Verecek: WhatsApp grup aramaları, daha çok Zoom aramaları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör