Zoom, 14,7 Milyar Dolara Bir Bulut Depolama Şirketi Satın Alıyor

blank
Zoom, 14,7 Milyar Dolara Bir Bulut Depolama Şirketi Satın Alıyor

İçerik: Zoom, 14,7 Milyar Dolara Bir Bulut Depolama Şirketi Satın Alıyor

Zoom, 14,7 Milyar Dolara Bir Bulut Depolama Şirketi Satın Alıyor:

Zoom, COVID-19 salgını sırasında muazzam bir büyüme yaşadıktan sonra, bulut iletişim merkezi şirketi Five9’u 14,7 milyar dolara satın alarak ilk büyük satın alımını gerçekleştirdiğini duyurdu. Hareket, Zoom’un 24 milyar dolara varan çağrı merkezi teknolojisine genişlemesine izin verecek ve çalışanları pandemiden sonra ofise dönmeye başladığında ürünlerini çeşitlendirecek.

Five9, anlaşma kapandığında, muhtemelen 2022’nin ilk yarısında Zoom’un işletim birimi olacak. “Sürekli olarak platformumuzu geliştirmenin yollarını arıyoruz ve Five9’un eklenmesi, daha da fazlasını sağlayacak doğal bir uyum… müşterilerimize değer veriyoruz” dedi Zoom CEO’su Eric Yuan yaptığı açıklamada.

Five9, SalesForce ve Under Armour dahil olmak üzere dünya çapında 2.000 müşterisi olan ve yılda 7 milyar dakikadan fazla arama gerçekleştiren 20 yıllık bir firmadır. Zoom, halihazırda Five9’un “uzun vadeli” bir müşterisi olduğunu ve ortaklığın Five9’un ticari müşterilerine çok platformlu Zoom Phone uygulaması gibi Zoom ürünlerine erişim sağlayacağını belirtti.

Five9 büyük ölçüde işletmeler arası bir şirket olduğu için satın almanın tüketiciler üzerinde fazla bir etkisi olmayacak. Ancak Zoom’un son zamanlardaki büyümesi, kısmen pandemi nedeniyle evden çalışmak ve iletişim kurmak zorunda kalan çalışanlar tarafından desteklendi. Bu kriz hafiflediğinde, Five9’un çağrı merkezi işi başka bir gelir akışı sağlayacak.

Ürünlerinin çoğu işletmelere yönelik olsa da, Zoom aynı zamanda şeylerin tüketici tarafını da benimsedi. Geçen yıl şirket, hem yazılım hem de bir dizi donanım cihazı ile Zoom for Home adlı yeni bir ürün kategorisi yayınladı. Bu ürünler evden çalışanlara yönelik olmakla birlikte, güvenilir bir görüntülü arama sistemi arayan tüketiciler tarafından da kullanılabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Zoom, 14,7 Milyar Dolara Bir Bulut Depolama Şirketi Satın Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör