AB, Bitcoin Transferleri İçin Yeni Planlar Yapıyor

blank
AB, Bitcoin Transferleri İçin Yeni Planlar Yapıyor

İçerik: AB, Bitcoin Transferleri İçin Yeni Planlar Yapıyor

AB, Bitcoin Transferleri İçin Yeni Planlar Yapıyor. AB yasasında önerilen değişiklikler, Bitcoin veya diğer kripto varlıklarını transfer eden şirketleri alıcı ve gönderen hakkında bilgi toplamaya zorlayacaktır.

AB Komisyonu, tekliflerin kripto varlıkları daha izlenebilir hale getireceğini ve kara para aklamayı ve terörizmin finansmanını durdurmaya yardımcı olacağını söyledi. Yeni kurallar, anonim kripto varlık cüzdanlarının sağlanmasını da yasaklayacaktır. Önerilerin yasalaşması iki yıl sürebilir.

Komisyon, kripto varlık transferlerinin banka havaleleri ile aynı kara para aklamayı önleme kurallarına tabi olması gerektiğini savundu. Komisyon, “Sanal varlık transferlerinin, elektronik fon transferleri gibi benzer kara para aklama ve terör finansmanı risklerine tabi olduğu göz önüne alındığında… bu nedenle, bu ortak sorunları ele almak için aynı yasama aracını kullanmak mantıklı görünüyor.”

Komisyon, bazı kripto varlık hizmet sağlayıcılarının halihazırda kara para aklama karşıtı kurallar kapsamında olmasına rağmen, yeni tekliflerin “bu kuralları tüm kripto sektörüne genişleteceğini ve tüm hizmet sağlayıcıların müşterileri üzerinde durum tespiti yapmalarını zorunlu kılacağını” açıkladı.

Tekliflere göre, bir müşteri için kripto varlıkları transfer eden bir şirket, adını, adresini, doğum tarihini ve hesap numarasını ve alıcının adını eklemek zorunda kalacak. Attack of the 50 Foot Blockchain’in yazarı David Gerard BBC’ye şunları söyledi: “Bu sadece mevcut kuralları kriptoya uygulamaktır. Bu, 2019’dan beri geliyor.”

Bunların Avrupa önerileri olmasına rağmen etkilerinin çok daha fazla ulaşacağını söyledi. “Gerçek para kazanmak istiyorsanız, gerçek paranın kurallarına uymalısınız” dedi. Önerilerin yasalaşması için üye devletlerin ve Avrupa Parlamentosu’nun anlaşması gerekecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: AB, Bitcoin Transferleri İçin Yeni Planlar Yapıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Şiddetli Güneş Fırtınası Yüzünden İnternet Haftalarca Kesilebilir

Şiddetli Güneş Fırtınası Yüzünden İnternet Haftalarca Kesilebilir. Aşırı uzay havası, önümüzdeki on yılda Dünya’yı doğrudan …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör