Adobe, Premiere Pro için Apple M1 Desteğini Yayınladı

blank
Adobe, Premiere Pro için Apple M1 Desteğini Yayınladı

İçerik: Adobe, Premiere Pro için Apple M1 Desteğini Yayınladı

Adobe, Premiere Pro için Apple M1 Desteğini Yayınladı. Adobe’nin Premiere Pro’su artık M1 Mac kullanan herkes için hazır. Apple’ın yeni çipleri için destek, Aralık ayında beta olarak piyasaya sürüldükten sonra bugün başlıyor.

Adobe, bu dev terim ne olursa olsun, yüzde 50 daha hızlı başlatmadan yüzde 77 daha hızlı “düzenleme”ye kadar uygulamada hız artışları olduğunu söylüyor.

Apple, Kasım ayında M1 çipli ilk bilgisayarlarını piyasaya sürdü. Intel işlemcili makineler için oluşturulmuş uygulamaları çalıştırabilseler de, M1’in hız iyileştirmelerinden tam olarak yararlanmak için programların güncellenmesi gerekiyordu.

Adobe’yi devreye almak her zaman bir zorunluluk olacaktı – uygulamaları birçok endüstri için kritik yaratıcı araçlar – ve neyse ki Adobe, en büyük uygulamaları için güncellemeleri kapıdan oldukça hızlı bir şekilde aldı.

Lightroom for M1 Aralık’ta, Photoshop M1 Mart’ta ve Lightroom Classic, Illustrator ve M1 için InDesign Haziran’da piyasaya sürüldü. Adobe Character Animator ve Media Encoder bugün de M1 desteği alıyor.

Premiere Pro, Temmuz sürümünde başka bazı özellik güncellemeleri de alıyor. En büyüğü, daha önce beta sürümünde olan ve otomatik olarak bir video dökümü oluşturabilen bir konuşmadan metne özelliğidir.

Ayrıca, bu metnin videonuzda nasıl görüntülenebileceğini ayarlamanıza olanak tanıyan yeni bir altyazı özelleştirme özelliği de bulunmaktadır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Adobe, Premiere Pro için Apple M1 Desteğini Yayınladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör