Android TV, Yeni Google TV Özelliklerine Kavuşuyor

blank
Android TV, Yeni Google TV Özelliklerine Kavuşuyor

İçerik: Android TV, Yeni Google TV Özelliklerine Kavuşuyor

Android TV, Yeni Google TV Özelliklerine Kavuşuyor:

Google geçen yıl yeni bir TV yer paylaşımı sunduğunda, Chromecast’e modern bir arayüz getirme sözü verdi ve ardından cihazları başlattı. Ayrıca, yüzlerce akış çubuğu modeline, TV setine ve daha fazlasına güç veren Android TV işletim sistemine ne olacağı konusunda çok fazla kafa karışıklığına neden oldu. Bu eski cihazlar yeni Google TV arayüzünü alamadı, ancak şirket, yenilenmiş bir görünüm ve bir Keşfet sekmesi de dahil olmak üzere Android TV’nin yeni düzene daha çok benzemesini sağlayan bazı güncellemeler sunmaya başladı. Bugün Google, Android TV’ye daha çok Google TV gibi hissettirmek için yeni araçlar ekliyor: İzleme listesi, öneri ayarlama ve ayrıntı sayfaları.

Bu güncellemeyle, artık seçiminize uzun basarak ve “İzleme Listesine Ekle”ye basarak veya programın ayrıntı sayfasındaki İzleme Listesi seçeneğine basarak Android TV sistemi genelinde izleme listenize başlıklar ekleyebilirsiniz. Ayrıca Google Arama veya TV uygulamasında telefonunuzdan veya dizüstü bilgisayarınızdan da listeye ekleyebilirsiniz. Kaydedilen öğeleriniz Keşfet sekmesinde bir satırda görünecektir.

Şirket ayrıca, Netflix gibi hizmetlerin nasıl kurulduğuna benzer şekilde, her bir başlığın daha derinlerine indiğinizde otomatik olarak oynatılan fragmanlar ekleyerek her şovun ayrıntı sayfalarını değiştirdi. Bunları Ayarlar’da kapatabilirsiniz (“Video önizlemelerini etkinleştir” seçeneğini devre dışı bırakarak Cihaz Tercihleri’ndeki Ana Ekran altında).

Ayrıca Ana Ekran ayarlarında Google’a neyi beğendiğinizi (ve nefret ettiğinizi) söylemenin yeni bir yolunu bulacaksınız – İçerik Tercihleri’ni arayın ve görünen başlıklar arasında gezinin. Ek olarak, Keşfet sekmesinde “Önerilerinizi geliştirin” yazan ve tercihlerinizi de ayarlamanıza izin veren bir kart vardır ve her gösteri için “Bunun gibi daha fazlası” veya “Bunun gibi daha az” arasında seçim yapabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, sistem Keşfet sayfasında sizin için önerilerini güncelleyecektir.

Google TV’li bir Chromecast’i zaten kullananlar bu özellikleri tanıdık bulacaklar ve eski Android TV cihazlarına sahip olanlar bunları almak için uzun süre beklemek zorunda kalmayacak. Google, güncellemelerin “bu haftadan itibaren” Android TV cihazlarına geleceğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Android TV, Yeni Google TV Özelliklerine Kavuşuyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör