Çin, Porsche’nin En Önemli Pazarı Olmaya Devam Ediyor

blank
Çin, Porsche'nin En Önemli Pazarı Olmaya Devam Ediyor

İçerik: Çin, Porsche’nin En Önemli Pazarı Olmaya Devam Ediyor

Çin, Porsche’nin En Önemli Pazarı Olmaya Devam Ediyor:

Spor otomobil üreticisi Porsche, bu yılın ilk yarısında, benzer bir dönemde yaptığından daha fazla küresel teslimat gerçekleştirdi. Özellikle Çin ve ABD’de talep arttı. Stuttgart merkezli spor otomobil üreticisi, bu dönem için yeni bir çıkış rekoru kırdığını bildirdi. Gerçekten de Ocak ve Haziran 2021 arasında Porsche dünya çapında 153 spor araç teslim etti. Geçen yılın ilk yarısına göre yüzde 656’lık bir artışa tekabül eden bu rakam, yeni bir rekor da kırıyor.

Bu arada en çok talep edilen model yine her türlü araziye uygun spor otomobil Porsche Cayenne. Üretici, ilk tam elektrikli Porsche Taycan’dan 20 adet satarak, ikonik spor otomobil Porsche 911’in satış sayısına neredeyse ulaştı.

Öte yandan Çin, Porsche için en önemli tek pazar konumudur. Nitekim üretilen her üç araçtan biri bu ülkeye gidiyor. Öte yandan, bu yılın ilk yarısında sırasıyla ABD ve Avrupa piyasaları dikkat çekici gelişmeler kaydetti.

Yoğun geçen ve tatmin edici rakamlarla sonuçlanan 2021 yılının ilk yarısından sonra Porsche işletme müdürü Detlev von Platen, yakın gelecek için de siparişlerin yüksek olduğunu açıkladı. Ayrıca Corona salgınının yol açtığı belirsizliklere ve yarı iletkenlerin tedariğindeki zorluklara rağmen durumun geleceğe iyimser bakmayı mümkün kıldığını ifade etti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin, Porsche’nin En Önemli Pazarı Olmaya Devam Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör