İngiltere Grand Prix’sini Lewis Hamilton Kazandı

blank
İngiltere Grand Prix'sini Lewis Hamilton Kazandı

İçerik: İngiltere Grand Prix’sini Lewis Hamilton Kazandı

İngiltere Grand Prix’sini Lewis Hamilton Kazandı:

Formula 1 dünya şampiyonu Lewis Hamilton ve bu sezon sürücüler şampiyonasında lider olan Max Verstappen, Pazar günü İngiltere Grand Prix’sinin açılış turunda yüksek hızlı bir çarpışmaya karıştı.

Hamilton’a bir zaman cezası verildi, ancak yarışın dramatik bir sonunda, Mercedes sürücüsü Charles Leclerc’i sondan iki tur geçerek sekizinci İngiltere GP zaferini elde etti ve unvan savunmasını yeniden canlandırdı.
Hamilton ilk turda Verstappen’i geçmek için birkaç girişimde bulundu ve sürücüler Silverstone’un Copse Corner’ına vardıklarında Briton’un ön sol tekerleği Red Bull sürücüsünün sağ arka lastiğine dokundu.
Verstappen, bariyerlere çarpmadan önce pistten çıktı ve çakılın üzerinden geçti, ancak Hollandalı enkaz halindeki arabasından uzaklaşabildi.

v

Hamilton ve Verstappen, Britanya Grand Prix’sinin başlangıcında yan yana bir viraj alıyor.
Yarış, Ferrari’den Leclerc’in liderliğinde askıya alındı.
Red Bull, Pazar günü ilerleyen saatlerde, “Silverstone Circuit Tıp Merkezi’ndeki yol kenarındaki doktorların yaptığı değerlendirmenin ardından, Max Verstappen daha fazla önlem testi için yerel bir hastaneye götürüldü.”
Verstappen hastaneden tweet attı ve “tamam” olduğunu ve Hamilton’ın kutlamalarının ardından “saygısız” olduğuna inandığını söyledi.
“İyi olduğuma sevindim. Bu şekilde alınmaktan çok hayal kırıklığına uğradım” dedi.
“Verilen ceza bize yardımcı olmuyor ve Lewis’in pistte yaptığı tehlikeli hamlenin hakkını vermiyor. Kutlamaları hastanedeyken izlemek saygısız ve sportmenlik dışı bir davranış ama yolumuza devam ediyoruz.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: İngiltere Grand Prix’sini Lewis Hamilton Kazandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

MAN Trucknology 3. Nesil Teknoloji Zamanın Ötesinde

MAN Trucknology 3. Nesil Teknoloji Zamanın Ötesinde: MAN Trucknology Generation 3 (TG3) teknolojisi sadece mesafeleri …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör