Mars Üzerinde Çalışmalarına Devam Eden Zhurong 509 Metreyi Geçti

blank
Mars Üzerinde Çalışmalarına Devam Eden Zhurong 509 Metreyi Geçti

İçerik: Mars Üzerinde Çalışmalarına Devam Eden Zhurong 509 Metreyi Geçti

Mars Üzerinde Çalışmalarına Devam Eden Zhurong 509 Metreyi Geçti:

Çin Ulusal Uzay İdaresi’ne bağlı Ay Keşif ve Uzay Programı Merkezi’nin verdiği bilgiye göre, hafta sonu saat 23.00 itibariyle Mars yüzeyindeki gezici Zhurong, “kızıl gezegen” olarak adlandırılan Mars’ın yüzeyini kapladı. , 509 metre.

Gezici yakında Mars’taki seyir sürecinin ikinci kum tepesine varacak. Ay Keşif ve Uzay Programı Merkezi, Zhurong’un bu kumul ve çevresi hakkında ayrıntılı bir çalışma yapacağını duyurdu. Zhurong, Cumartesi itibariyle 63 Mars günüdür gezegenin yüzeyinde çalışıyor. Bu arada, bir Mars gününden yaklaşık 1 dakika daha uzun süre gezegenin yörüngesinde dönen, gezegenin yüzeyine inen ve gezegenin yüzeyinde asılı duran araçlardan oluşan Tianwen-40 uzay aracı 23 Temmuz 2020’de uzaya gönderildi. taşıyan gezici, 15 Mayıs 2021’de Mars’ın kuzey yarım küresinde geniş bir ovada bulunan Utopia Planitia’nın güney kısmına indi.

Tianwen-1’in yörüngedeki kısmı Dünya’dan 375 milyon kilometre uzaklıkta ve 359 gündür çalışıyor. Tek yönlü mesajlar yaklaşık 21 dakika sürer. Yörüngedeki Tianwen-1 ve Zhurong ve bunların tüm alt sistemleri, tahmin edildiği gibi tamamen normal koşullarda çalışmaya devam ediyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Mars Üzerinde Çalışmalarına Devam Eden Zhurong 509 Metreyi Geçti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör