Netflix, Oyun Özelliğinin Mobil Cihazlarla Başlayacağını Söyledi

blank
Netflix, Oyun Özelliğinin Mobil Cihazlarla Başlayacağını Söyledi

İçerik: Netflix, Oyun Özelliğinin Mobil Cihazlarla Başlayacağını Söyledi

Netflix, Oyun Özelliğinin Mobil Cihazlarla Başlayacağını Söyledi:

Geçen haftaki bir rapor, Netflix’in oyun tutkularından bazılarına işaret etti. Q2 2021 kazanç raporunda şirket bazı şeyleri doğruladı. İlk olarak Netflix, Black Mirror Bandersnatch ve Stranger Things oyunları gibi etkileşim projelerini genişletmek isteyen ilk başta mobil cihazlara “öncelikle odaklanacağını” söyledi. Yaklaşan oyunlar, aboneliğinizin bir parçası olarak hiçbir ek ücret ödemeden sunulacak ve şirket, filmlerin ve televizyonun hızına ayak uyduracağını açıktı.

Şirket, hissedarlarına yazdığı bir mektupta, “Oyunu, orijinal filmlere, animasyona ve senaryosuz TV’ye yaptığımız genişlemeye benzer şekilde, bizim için yeni bir içerik kategorisi olarak görüyoruz” dedi.

2020, Netflix için büyük bir yıldı. Herkesin evde kalması ve sinema salonlarının kapanmasıyla, yayın hizmeti üç ayda 16 milyon yeni müşteri çekti. Beklendiği gibi, 2021’de bu hız önemli ölçüde yavaşladı ve yeni müşteri sayıları zorlu olmaya devam ediyor. Şirket, kazanç raporunda, ikinci çeyrekte 1,5 milyon abone eklediğini ve bunun aslında bir milyon olan tahmin işaretinden biraz daha iyi olduğunu söylüyor. Ancak bu, şirketin dünya çapında 3.98 milyon yeni müşteriye ulaştığını gören 2021 yılının ilk çeyreğinden daha düşük.

Netflix, yeni müşteri eklemelerinin bir önceki yılın aynı üç ayında 2,2 milyondan 2021’in üçüncü çeyreğinde 3,5 milyona ulaşacağını tahmin ettiğini söyledi. Bunu yaparsa şirket, bunun son iki yılda toplam yeni abone sayısını 54 milyona çıkaracağını açıklıyor. Hız Netflix için yavaşlamış olabilir, ancak genel olarak iyi gidiyor. Gelir, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 19 artarak, çeyrek için 7.3 milyar dolar oldu.

Netflix’in kendi rakamlarına göre, Shadow and Bone bu çeyrekte popüler bir diziydi ve bir aydan kısa bir sürede 55 milyondan fazla “üye haneye” ulaştı. Gösteri, bu sayılara dayanarak ikinci bir sezon için zaten yenilendi. Bir DC çizgi romanına dayanan bir dizi olan Sweet Tooth, piyasaya çıktığı ilk ay 60 milyon hane tarafından yayınlandı. Too Hot to Handle ve The Circle gibi senaryosuz diziler ve gerçek suç belgeselleri The Sons of Sam de popüler seçimlerdi. Filmler açısından, Zac Snyder’ın Ölüler Ordusu ilk ayda 75 milyon haneye ulaştı. Netflix ayrıca The Mitchells vs. The Machines’in şu anda 53 milyon haneye ulaşan en büyük animasyon filmi olduğunu açıkladı.

Netflix, COVID ile ilgili üretim gecikmelerinin içerik açısından 2021’in ilk yarısını “daha hafif” hale getirdiğini, ancak yılın geri kalanında hızın artacağını söyledi. Şirketin üçüncü çeyrek kadrosunda Sweet Girl (Jason Momoa), Kissing Booth 3 ve Kate (Mary Elizabeth Winstead) gibi canlı aksiyon filmlerinin yanı sıra La Casa de Papel (Money Heist), Sex Education, Virgin River ve Never Have I Ever’ın yeni sezonları yer alıyor. ). Ayrıca, Lin-Manuel Miranda’dan yeni müzikler içeren animasyon filmi Vivo var.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Netflix, Oyun Özelliğinin Mobil Cihazlarla Başlayacağını Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Xbox, PlayStation 5’in DualSense’inden Esinlecek

Xbox, PlayStation 5’in DualSense’inden Esinlecek: Xbox Başkanı Phil Spencer, Xbox Series X ve Series S’nin …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör