Tesla, Otonom Sürüş Bilgisayar Yükseltmesinin Fiyatını Düşürdü

blank
Tesla, Otonom Sürüş Bilgisayar Yükseltmesinin Fiyatını Düşürdü

İçerik: Tesla, Otonom Sürüş Bilgisayar Yükseltmesinin Fiyatını Düşürdü

Tesla, Otonom Sürüş Bilgisayar Yükseltmesinin Fiyatını Düşürdü:

Electrek, sahiplerinden gelen eleştirilerin ardından Tesla’nın yeni “Tam Kendi Kendine Sürüş” (FSD) özelliği için gereken bir bilgisayar güncellemesinin fiyatını düşürdüğünü bildirdi. Donanım HW 3.0 güncellemesi artık 1.500 $ yerine 1.000 $’a mal olacak, bu da yüzde 33’lük bir fiyat düşüşü. Özelliği elde etmek için, sahiplerin bunun üzerine 199 $ ‘a kadar veya tek seferde 10.000 $’ lık bir aylık abonelik ücreti ödemeleri gerekecek.

Tesla, 2016 yılında, gelecekte üretilen tüm EV’lerinin tam kendi kendine sürüş donanımına sahip olacağını ünlü bir şekilde söyledi. Ancak, sonunda eski araçlarda bir bilgisayar güncellemesine ihtiyaç duyulacağını keşfetti ve daha sonraki modelleri yeni HW 3.0 donanımıyla birlikte göndermeye başladı. Bununla birlikte, 2016 sonu ile 2019 ortası arasında üretilen Tesla modellerinin sahipleri, FSD yükseltmesinin maliyetine ek olarak 1.500 dolarlık bir donanım yükseltme faturasıyla karşılaşınca şok oldular.

Müşterilere donanım güncellemesi için 1.500 dolar ödeyeceklerini söyledikten sonra Tesla, bunu 1.000 dolara düşürmüş gibi görünüyor. Daha önce olduğu gibi, güncellemeyi almak için aracınızı yetkili bir Tesla servis merkezine götürmeniz gerekecek.

“Autopilot” gibi, Tesla’nın FSD sistemi, Seviye 4 veya daha fazlası olarak tanımlanan tam kendi kendine sürüş sunmuyor. Bunun yerine, Kaliforniya düzenleyicilerine, Cadillac, Audi ve diğerlerinin modelleri gibi, SAE Seviye 2’ye uygun olduğunu söyledi. Tesla CEO’su Elon Musk, “bilinmeyen sorunlar olacak, bu yüzden lütfen paranoyak olun” dedi. Bu arada Tüketici Raporları, “Tesla’nın halka açık yollarda yeni özellikleri beta testi için hala mevcut sahiplerini ve araçlarını kullandığından endişe duyduğunu” belirtti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Otonom Sürüş Bilgisayar Yükseltmesinin Fiyatını Düşürdü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör