Tesla’nın Supercharger’ları Tüm Elektrikli Arabalara Geliyor

blank
Tesla'nın Supercharger'ları Tüm Elektrikli Arabalara Geliyor

İçerik: Tesla’nın Supercharger’ları Tüm Elektrikli Arabalara Geliyor

Tesla’nın Supercharger’ları Tüm Elektrikli Arabalara Geliyor:Tesla olmayan EV’lerin sahipleri 2021’in sonuna kadar bazı Supercharger’ları kullanabilecekler. Tesla CEO’su Elon Musk Twitter’da şirketin Supercharger ağını bu yıl içinde diğer EV’lere açacağını açıkladı. Musk, uzun süredir ağı diğer elektrikli arabalar için erişilebilir kılmaktan bahsediyor ve CNBC’nin belirttiği gibi, geçen yılın sonlarında bazı markaların Tesla’nın şarj istasyonlarına erişim arayışında olduğundan bahsetmişti. Şimdi, bunun ne zaman olabileceğine dair daha iyi bir fikrimiz var.

Tesla’nın Kuzey Amerika’da tescilli bir konektör kullandığı göz önüne alındığında, ağını diğer şirketlere açmak kolay olmayacak. İstasyonların markalar arasında çalışacağından ve Tesla olmayan bir araba ile bir Supercharger arasında güvenli yazılım anlaşmasının mümkün olduğundan emin olmalıdır. Otomobil üreticisinin zaten standart CCS konektörlerini kullandığı Avrupa’da geçiş daha kolay olabilir.

Electrek, Haziran ayında Tesla’nın Norveç’teki yetkililerle görüşme halinde olduğunu ve “2022’nin üçüncü çeyreğinden itibaren” Tesla olmayan araçlara bile kullanılabilecek şarj istasyonları kurmak için teşvikler için başvurduğunu bildirmişti. Almanya’nın ulaştırma bakanı da daha önce, Superchargers gibi mevcut altyapının “diğer üreticilere de açılmasını” sağlamak için Tesla ve diğer şirketlerle doğrudan temas halinde olduğunu açıklamıştı.

Musk ne yazık ki tweet’i hakkında ayrıntılı bilgi vermedi, bu yüzden hangi Supercharger’ların önce diğer araçlar tarafından erişilebilir olacağını henüz bilmiyoruz. Bununla birlikte, ağın zaman içinde mevcut olduğu tüm ülkelerde diğer markalara açılacağını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla’nın Supercharger’ları Tüm Elektrikli Arabalara Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

280 Beygirlik Sedan: Hyundai Elantra N

280 Beygirlik Sedan: Hyundai Elantra N: Yüksek performanslı N modelleriyle son günlerin en çok konuşulan …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör