Artık Instagram, Hikayeler Metnini 90’dan Fazla Dile Çevirebiliyor

blank
Artık Instagram, Hikayeler Metnini 90'dan Fazla Dile Çevirebiliyor

İçerik: Artık Instagram, Hikayeler Metnini 90’dan Fazla Dile Çevirebiliyor

Artık Instagram, Hikayeler Metnini 90’dan Fazla Dile Çevirebiliyor. Instagram’ın küresel popülaritesi ile, İngilizce veya bildiğiniz başka bir dilde olmayan Hikayelerle karşılaşmanız için iyi bir şans var. Bugüne kadar bu mesajların neyi ilettiğini anlamak için uygulamanın dışına çıkmanız gerekiyordu.

Artık değil. Instagram, Hikayeler’de gördüğünüz herhangi bir yabancı metni çevirecek yeni bir özellik tanıttı ve bu özellik şimdi tüm dünyadaki kullanıcılara sunuluyor.

Uygulama, başka bir dilde bir Öykü görüntülediğinizi algıladığında, arayüzün sol üst kısmında bir “Çeviriyi Gör” istemi görüntüler.

Metni ana dilinizde görmek için tek yapmanız gereken başlığa dokunmak. Bugünkü kullanıma sunulduğunda, özellik şu anda sesle çalışmasa da 90’dan fazla dil arasında metin çevirebilir.

Kaçınılmaz olarak bu, birinin ne dediğini anlamayabileceğiniz Hikayeler olacağı anlamına gelir.

Yine de, Instagram’ı olabildiğince kapsayıcı hale getirmek için bir adım. İnsanlar, mevcut çeviri sınırlamasını aşmak için Instagram’ın yeni eklenen otomatik altyazı özelliğinden de yararlanabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Artık Instagram, Hikayeler Metnini 90’dan Fazla Dile Çevirebiliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör