Facebook, Mark Zuckerberg’in Güvenliğine 23.4 Milyon $ Harcadı

blank
Facebook, Mark Zuckerberg'in Güvenliğine 23.4 Milyon $ Harcadı

İçerik: Facebook, Mark Zuckerberg’in Güvenliğine 23.4 Milyon $ Harcadı

Facebook, Mark Zuckerberg’in Güvenliğine 23.4 Milyon $ Harcadı. Yüksek profilli teknoloji yöneticilerini korumanın maliyeti, sokağa çıkma kısıtlamaları seyahati durma noktasına getirse bile hızla artıyor. Silikon Vadisi devleri tarafından yapılan güvenlik harcamalarının yeni bir analizi, geçen yıl üst düzey yöneticilerini korumak için toplu olarak 46 milyon dolar harcadıklarını gösteriyor.

Protokolün raporuna göre, bu rakamın yalnızca 23.4 milyonu Facebook şefi Mark Zuckerberg’in kişisel güvenliğine harcandı, bu rakam 2019’da 20.4 milyon dolardı. Şirket, artışı yeni COVID-19 protokollerine ve seçim sırasında ek korumaya bağladı. Rakamda, Facebook kurucusunun kişisel güvenliği için 10 milyon dolarlık bir vergi öncesi ödenek ve 13.4 milyon dolarlık ek bir ödenek vardı.

Sonuç olarak Zuckerberg, kişisel güvenlik masraflarına 1,6 milyon dolar ödeyen dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos da dahil olmak üzere listedeki diğerlerini çok geride bıraktı. Facebook’un ne kadar temkinli olduğuna işaret eden şirketin COO’su Sheryl Sandberg, 2020’de 7,6 milyon dolarlık güvenlikle ikinci sırada yer aldı.

Sonuçlar, küresel çapta popüler hizmetler sunan şirketlerinin yükselen piyasa değerlerinin yanı sıra daha fazla tanınır hale gelen teknoloji elitinin büyüyen durumunu yansıtıyor. Şöhret kaçınılmaz olarak yersiz ilgiyi beraberinde getirdi.

Kamu söylemini kutuplaştırmaktan aşı yanlış bilgilerinin yayılmasını sağlamaya kadar her şeyle suçlanan Facebook’un savunma hakkı var. Şirket daha önce SEC dosyalamalarında Zuckerberg’in etrafındaki “olumsuz duygu” ile “eş anlamlı” olduğunu belirtmişti.

Nisan ayında Facebook, yıllık değerlendirmelerinin “Bay Zuckerberg’e yönelik belirli tehditleri belirlediğini” kaydetti. potansiyel olarak Suudi veliaht prens Muhammed bin Salman tarafından.

Güvenlik giderleri listesinde toplam 11 kişi yer almaktadır. Üçüncü sırada Google’dan Sundar Pichai (5,4 milyon dolar koruma maliyeti), ardından Lyft’in kurucu ortağı ve başkanı John Zimmer (2,06 milyon dolar), Oracle’dan Larry Ellison (1,71 milyon dolar), Snap’ten Evan Spiegel (1,67 milyon dolar), Salesforce patronu Bezos geliyor.

Marc Benioff (1.31 milyon dolar), Uber’den Dara Khosrowshahi (849.000 dolar), Lyft CEO’su Logan Green (599.000 dolar) ve Apple’dan Tim Cook (470.000 dolar).

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Mark Zuckerberg’in Güvenliğine 23.4 Milyon $ Harcadı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör