Google’ın Güncellemesi, Yalnızca Birkaç Akıllı Saate Ulaşacak

blank
Google'ın Güncellemesi, Yalnızca Birkaç Akıllı Saate Ulaşacak

İçerik: Google’ın Güncellemesi, Yalnızca Birkaç Akıllı Saate Ulaşacak

Google’ın Güncellemesi, Yalnızca Birkaç Akıllı Saate Ulaşacak. Google, akıllı saatleri Samsung’dan etkilenen Wear OS yenilemesine nasıl güncelleyeceğini açıkladı ve dürüst olacağız: bu pek çok kullanıcı için harika bir haber değil. Şimdi Wear OS 3 olarak adlandırılan katılım güncellemesi 2022’nin ortalarından ikinci yarısına kadar ve daha sonra yalnızca bir avuç saat için geçerli olacak.

Mobvoi’nin daha yeni TicWatch modellerinden birine (E3, Pro 3 Cellular/LTE veya Pro 3 GPS) veya 2021’de daha sonra çıkacak olan yeni Fossil saatlerden birine ihtiyacınız olacak. TicWatch, bir Fossil Gen 5, yeniden canlandırılan Moto 360 veya herhangi bir Wear OS saati.

Google, mevcut sahiplerine Play Store güncellemesi gibi “yeni uygulama deneyimleri” vaat ediyor ve piyasaya sürüldükten sonra en az iki yıl boyunca güvenlik güncellemelerinden bahsetmiyor. Yine de bu, birçok adanmışı Wear OS 3’e yeni bileklik satın almaktan mahrum bırakıyor.

Güncelleme ayrıca bir nedenden dolayı kabul edilecektir. Wear OS 3’teki “değişikliklerin kapsamı”, saatinizi fabrika ayarlarına sıfırlamanızı gerektirecektir – Google’ın cihazınızı silmeden önce nazikçe sormak istemesi şaşırtıcı değildir. Bu sıfırlama, telefonunuz olsaydı olacağı kadar büyük bir aksilik olmayacak olsa da, ilerlemeden önce dikkatlice düşünmek isteyeceksiniz.

Donanım kesintisi tam bir şok değil. Piyasadaki birçok Wear OS saati, üç yaşındaki Snapdragon Wear 3100’ü kullanıyor ve hatta çok geliştirilmiş Wear 4100 bile 2020’den beri piyasada. Google, eskiyen işlemcileri desteklemek için Wear OS 3’ün özelliklerini sınırlamaya ihtiyaç duymuş olabilir.

Gerekçe ne olursa olsun, bu, mevcut sahiplerin cihazlarını ne zaman (veya değiştirecekleri) konusunda zor seçimler yapmak zorunda kaldıkları inişli çıkışlı bir Windows Phone 8 tarzı geçişle sonuçlanabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google’ın Güncellemesi, Yalnızca Birkaç Akıllı Saate Ulaşacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör