iPadOS 14.7, Home ve Apple Music İyileştirmelerine Sahip

blank
iPadOS 14.7, Home ve Apple Music İyileştirmelerine Sahip

İçerik: iPadOS 14.7, Home ve Apple Music İyileştirmelerine Sahip

iPadOS 14.7, Home ve Apple Music İyileştirmelerine Sahip:

iPadOS 14.7, Apple’ın iOS 14.7’yi getirmesinden sadece birkaç gün sonra piyasaya sürüldü. Cupertino şirketi, aynı temel mimari sayesinde normalde her ikisi için yazılım güncellemelerini bir araya getirdiği için iPadOS ve iOS sürümlerini ilk kez ayırıyor. iPadOS 14.7 güncellemesi, Ev uygulamasına ve Podcast’lere iyileştirmeler getiriyor. Ayrıca Apple Music ve Mail’i etkileyen hataları da düzeltir. Ayrıca güncelleme, saldırganların iPad kullanıcılarını hedeflemesine yardımcı olabilecek güvenlik sorunlarını ve güvenlik açıklarını düzeltir.

iPadOS 14.7: Yenilikler neler?
Apple’ın sürüm notlarına göre iPadOS 14.7 güncellemesi, Home uygulamasının HomePod’daki zamanlayıcıları yönetme becerisine sahip olmasını sağlar. Güncelleme ayrıca, tüm programları mı yoksa yalnızca izlenen programları mı görmek istediğinizi seçmenize izin vermek için Podcast kitaplığını da geliştirir. Ayrıca Apple, kredi limitlerini birleştirme ve mevcut bir Apple Card kullanıcısıyla ortak sahip olunan bir hesabı paylaşma seçeneğiyle iPadOS 14.7’de Apple Card ailesini güncelledi.

Yeni eklemelerin yanı sıra iPadOS 14.7, Apple Music’te Çalma Listesini paylaş menü seçeneğini devre dışı bırakan bir hatayı düzeltir. Güncelleme ayrıca Dolby Atmos ve Apple Music kayıpsız ses oynatmanın beklenmedik bir şekilde durması sorununu da ele alıyor. Ayrıca Apple, Mail iletileri oluştururken iPad’deki Braille ekranlarının geçersiz bilgiler göstermesine neden olan sorunu düzeltti.

iPadOS 14.7, iPad’de USB Type-C – 3,5 mm kulaklık jakı adaptörleri kullanıldığında sesin atlama sorununu da giderir.

Apple ayrıca iPadOS 14.7 ile birlikte gelen güvenlik içeriği listesini de detaylandırdı. Bu düzeltmeler, diğerleri arasında ActionKit, Wi-Fi, CoreAudio, Find My, WebKit ve Measure gibi işletim sistemi işlevleri ve bileşenleri içindir. Aynı güvenlik düzeltmeleri, iOS 14.7 aracılığıyla iPhone kullanıcıları tarafından da kullanılabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPadOS 14.7, Home ve Apple Music İyileştirmelerine Sahip

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör